Tüm Dünyayı etkisi altına alan ve yüz yılın en büyük salgını halini alan Covid pandemisi dolayısıyla Türkiye’nin en büyük araştırma şirketlerinden bir tanesi olan Sonar Araştırma şirketinin Türkiye genelinde yaptığı ankette 51 İl Belediyesi içerisinde en başarılı 15. Belediye olmayı başardı.

Pandeminin ilk gününden itibaren resmi kurumlar, siyasi partiler ve halkın ortak kullanımı olan alanlarda yaptığı dezenfekte çalışmaları, halkımızın maskeye ulaşımının en zor olduğu günlerde vatandaşa ücretsiz maske dağıtımı, sosyal medya ve reklam mecralarında yaptığı bilgilendirme çalışmaları ile vatandaşımızın 49.1 oranında başarılı oyunu alarak 51 il Belediyesi içerisinde 15. oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Ercengiz “Burdur Belediyesi olarak ekiplerimizin yaptığı ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarıyla hep beraber başarılı işlere imza attık. Tüm personelimize bu süreçte yaptıkları çalışmalar için ve çalışmalarımızı takdir eden vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği hizmetlerimiz aralıksız sürecek. “ dedi.