GenelBurdur Belediyesi halkla ilişkiler, iletişim hizmetlerinde yeni bir modele geçiyor: ‘ÇÖZÜM MASASI’

5 sene ago

Belediye’nin yeterince güçlü kurumsal kimliği olmadığından her fırsatta şikayet eden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sorunun çözümünü ‘Çözüm Masası’ oluşturmakta buldu. Önümüzdeki günlerde devreye girecek olan Çözüm Masası sayesinde, vatandaşlar 153’ü arayarak şikayet ve taleplerini Belediye’ye iletecek, işlemin sonlanmasının ardından hemen SMS yolu ile bilgilendirilecek. Başkan Ercengiz ise, şikayet ve talep ileten vatandaşları bizzat arayarak, personelin işlemleri ne kadar hızlı yapıp yapmadığını tespit etmek amacıyla otokontrol mekanizmasını devreye sokacak.

Belediye’nin Halı Sarayı’ndaki binasının 1. katında hizmet verecek Çözüm Masası personeli geçtiğimiz haftadan itibaren eğitime alındı. Konuyla ilgili bilgi veren Başkan Ercengiz, “Çözüm Masasında çalışacak arkadaşlar eğitim alacaklar. Burdur Belediyesi’nin kurumsal kimliğini yitirmiş olmasından hem halkımız şikayet ediyor, hem ben şikayetçiyim. Burdur Belediyesi olarak biz her soruna başkanlık makamıyla çözüm bulamayız. Zaten bu teknik olarak mümkün değil. Biz Belediyenin kurumsal kimliğini geri getireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

‘Vatandaşın 153’ü aradığı andan itibaren ilettiği talep, sorun şikayet ne isteği varsa, hangi silsilede takip edildiğini bilgisayar ekranından görmek istediğini’ söyleyen Başkan Ercengiz, “Geri bildirimini, doğrudan vatandaşı kendim arayarak bizzat kontrol etmeyi düşünüyorum. Herkesi arayamam ama birkaç tane vatandaşı arayıp kontrol edeceğim. Ama herkesi arayacak bir mekanizmayı da oluşturacağız. Vatandaşımıza SMS ile bilgi vereceğiz. Burada otokontrol mekanizmasını standart haline getireceğiz. Ben doğrudan aramalardan gerçekten rahatsız değilim ama her şeye yetişmemiz mümkün değil. İşlemler bu şekilde daha hızlı işleyecek. İyi çalışacak bir sistem olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

Sistemin devreye girmesinden sonra, ilk 6 ayda bazı aksaklıklar olabilir olabileceğine dikkat çeken Belediye Başkanı Ercengiz, 6 aydan sonra sistemin daha iyi işleyeceğine dikkat çekti.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive