KültürManşetBurdur Belediyesi, EL SANATLARI MERKEZİ inşaatına başlıyor

4 sene ago

El emeği ürünlerle yöresel lezzetlere sahip çıkmayı amaçlayan Burdur Belediyesi, El Sanatları Merkezi inşaatına başladı.

Burdur Belediyesi, şehrimizde yıllardır konuşulan bir konuda somut bir adımı hayata geçiriyor. Burdur’un öne çıkan değerlerinin sergileneceği El Sanatları Merkezi binası, Bur-kent mevkiinde halı sahanın bulunduğu alana inşa ediliyor.

El Sanatları Merkezinin Fethiye karayolu üzerinde olması, ilimizde sıkça gündeme gelen yol ekonomisi’nin değerlendirilmesi için de örnek, tetikleyici adım olabilir.

Burdur’un el emeği göz nuru ürünleri ile Burdur’a özgü lezzetlerin sergilenip satışının yapılacağı Burdur Belediyesi El Sanatları Merkezi’nin yapımına başlandı.

1500 metrekare kapalı alanı ve 2 katlı olarak inşa edilecek olan El Sanatları Merkezi’nde Alaca Dokuma, seramik, ebruli, ahşap yakma, cam işleme atölyesi gibi birçok sanat atölyesi yer alacak. Yöresel lezzetlerinde yer alacağı merkezde ürünlerin sergilenerek satışı da yapılacak.

El Sanatları Merkezi hakkında bilgi veren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Burdur-Fethiye Karayolu üzerinde işlev görmeyen ve başka bir noktada hizmet verecek halı sahanın olduğu alanda ve merkezimizin yapımına başladık. 1500 metrekare kapalı alanı olan ve iki katlı olarak inşa edilecek olan El Sanatları Merkezimiz bir cazibe merkezi olacak. Yol turizmini de kullanarak merkezimizde hem yöresel ürünlerimizin tanıtımını hem de satışını yapmayı planlıyoruz. Kısa süre içerisinde merkezimizi tamamlayacağız. Burdur’umuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive