Burdur’da akşam saatlerinde başlayan ve etkili olan kar yağışıyla birlikte Belediye ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Burdur’da etkili olan kar yağışı sonrası Burdur Belediyesi’ne bağlı ekipler tuzlama ve yol açma çalışmaları ile vatandaşların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması adına yoğun bir programda çalışmasını sürdürüyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Ercengiz “Tüm imkânlarımızla ekip arkadaşlarımız kar yağışının başlamasının ardından sahaya indiler. Belediyemiz Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yer aldığı çalışmalarla vatandaşlarımızın yoğun kullandığı yollar ve kaldırımlarda kar temizleme çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve ulaşımın aksamaması için belediyemizin bütün imkanlarını seferber ediyoruz. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde tuzlama, yol açma ve kaldırım temizleme çalışmalarını sürdürmektedir. Olumsuz hava koşullarından halkımızın mağdur olmaması için ekiplerimiz mesai saati gözetmeksizin çalışmalarına devam edecektir “ dedi.