GündemManşetBurdur Belediyesi’nden Cumhuriyet Meydanı’nda ışık gösterisi (19 Mayıs etkinlikleri)

5 ay ago

Bilindiği gibi; bu yılki 19 Mayıs etkinlikleri, “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” koronavirüs salgın tehdidi nedeniyle, kısıtlamalar, tedbirlerden dolayı farklı etkinliklere, kutlamalara sahne oldu. Burdur şehir merkezindeki öne çıkan görsel şölenlerden biri de;  Cumhuriyet Meydanı’ndaki ışık gösterisi oldu. Burdur Belediyesi’nce  19 Mayıs 2020 Salı akşamı Cumhuriyet Meydanında ışık gösterisi düzenlendi.

Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz gökyüzüne dilek feneri ile beyaz güvercin bıraktı. 30 dakika süren etkinlik Burdurlular tarafından ilgiyle izlendi.

Gazetecilere açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “tam 101 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a ayak basarak milli mücadeleyi başlatmıştı. Bugün bu topraklarda eğer özgürce yaşayabiliyorsak Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarına çok şey borçluyuz. Henüz kırklı yaşlarına gelmeden bu mücadele için tüm arkadaşları ile kendi varlıklarını yok sayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e bir kez daha şükran, minnet ve rahmetimizi göndermek istiyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Ercengiz daha sonra gökyüzüne beyaz güvercinleri bıraktı.

Kodlama : SadeMedia Interactive