GündemManşetBurdur Belediyesi ANKET düzenledi. Vatandaştan bir yıllık karne

5 sene ago

Burdur Belediyesi, Belediye’nin 1 yıllık çalışmalarının değerlendirilmesi için anket yaptırdı. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Mayıs ayı toplantısında, düzenleyeceği bir basın toplantısıyla, anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaşacağını açıkladı. Başkan Ercengiz, sosyal medyadaki siyasi paylaşımları ile ilgili olarak, mümkün olduğu kadar siyasi tartışmalardan uzak kalmaya çalıştığını ancak şahsına ya da Belediye uygulamalarına yönelik bir tutum sergilendiği zaman cevap verme ihtiyacı hissettiğini dile getirerek, “zaman zaman sosyal medyada üzerinden verdiğim yanıtlarda maksadını aşan, kırıcı bir üslubum oluyorsa, değerli basın mensupları ve meclis üyesi arkadaşlarımın huzurunda ilgili taraflardan özür diliyorum. Amacımız, üzüm yemek, memlekete hizmet etmek.” diye konuştu.

Belediye Meclisi Mayıs ayı oturumu Başkan Ali Orkun Ercengiz başkanlığında dün gerçekleşti. Başkan Ercengiz, her zaman olduğu gibi toplantıyı bir aylık çalışmaları değerlendirerek başlattı.

ANKETİN SONUÇLARI BASIN TOPLANTISIYLA DUYURULACAK

Başkan Ercengiz toplantıda, Belediye’nin bir yıllık çalışmalarının değerlendirilmesi amacıyla bir anket çalışması yaptırdıklarını ilk kez açıkladı. Başkan Ercengiz, önümüzdeki günlerde düzenleyeceği bir toplantıyla anketin sonuçlarını açıklayacak. Kulislerden edinilen bilgiler genel olarak sonucun olumlu olduğu yönünde…

Ankette, Başkan Ercengiz’in takıldığı bir nokta ise; Belediye’den vatandaşların talepleri değerlendirilirken, iletişim kopukluğu olduğu yönündeki anketten çıkan sonuç… Ercengiz, Mayıs ayı Meclis toplantısında, bu sorunun giderilmesi için Belediye bünyesinde Halkla İlişkiler Bürosu açmayı düşündüklerini söyledi.

HALKLA İLİŞKİLER BÜROSU AÇACAĞIZ

Anket sonuçlarının dün eline geçtiğini söyleyen Başkan Ercengiz, “Burada hızla müdahale edilmesi gereken nokta; Burdur Belediyesi’nden vatandaşın taleplerinin halka geri dönüşü ile ilgili bazı noktalarda iletişim sorunları olduğunu öğrendik. Bunun için bir halkla ilişkiler bürosu kurarak, kurumsal bir kimlik kazandırıp, vatandaşın birim müdürlerinden, başkan yardımcılarından ve belediye başkan yardımcılarından bağımsız ve tarafsız hizmet alabilmesinin yolu açmak için böyle bir çalışma yapacağız. Gerekli talimatı dün verdim.” şeklinde açıklama yaptı.

SOSYAL MEDYADA KIRICI ÜSLUPKULLANDIYSAM ÖZÜR DİLERİM

Başkan Ercengiz, sosyal medya üzerinden girdiği tartışmalara da açıklamasında yer verdi. Günlük siyasetten mümkün olduğunca uzak kalmaya çalıştığının altını çizen Başkan Ercengiz: “Bir belediye başkanı olabilmenin gereklilikleri içerisinde mümkün olduğu kadar siyasi tartışmalardan uzak kalmaya çalışıyorum. Bu kent için, sizler için inanın gayret içerisindeyiz. Zaman zaman polemikler yaşıyoruz ama bunların hiçbirisi kesinlikle kişisel değil. Bunu bir kere daha belirtmek isterim. Burdur için yapılacak her türlü yatırımda her zaman var olduğumuzu söyledik. Siyasi bir kavga haline dönüştürülmüş kavgalardan uzak durmaya gayret gösteriyorum ama şahsıma veya uygulamalara yönelik bir tutum sergilendiği zaman cevap veriyorum. Bazen bunun tarzında biraz sertlik olabiliyor. Bu siyasetin kendi ritüeli içerisinde var ama siyasi günlük dilimizden çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu çok yorucu bir süreç. Sosyal medyanın bu kadar aktif kullanıldığı, isimsiz yapılan saldırıları düşündüğünüz zaman bir kurumu temsil eden bir siyasi görüşü temsil eden sizlerin de bizlerin de işleri çok zor. Sorulan sorulara yanıt vermek, eleştirilere katlanmak ayrı bir olay ama hakaretlere tahammül edebilmek biraz sıkıntı.” diye konuştu.

BİR VATANDAŞI HAKARETTEN MAHKEMEYE VERDİM

Geçen ay içerisinde bir vatandaşı ağır hakaretten ötürü mahkemeye verdiğini söyleyen Başkan Ercengiz açıklamasında, “Hiç istemesem de bir vatandaş, ceza aldı. Vatandaşımızın ceza alması beni mutlu etmedi. Benim de bir evladım, yakınlarım ve eşim var. Yaptığımız iş gönül işi. Buradaki herkes gönüllü olarak burada. Yaptıklarımızdan ya da yapamadıklarımızdan ötürü eğer insanlar bize her türlü hakkı kendisinde buluyorsa burada bir yanlışlık var. Burada bu işleri yapacak işleri süreç içerisinde belki de bulamayabiliriz. Zaman zaman sosyal medyada üzerinden verdiğim yanıtlarda maksadını aşan, kırıcı bir üslubum oluyorsa, değerli basın mensupları ve meclis üyesi arkadaşlarımın huzurunda ilgili taraflardan özür diliyorum. Amacımız, üzüm yemek, memlekete hizmet etmek.” açıklamasında bulundu.

Kodlama : SadeMedia Interactive