Burdur Belediyesi Ağustos ayı Meclis toplantısı yapıldı.

Burdur Sultanderesi Hizmet Binası – Fen İşleri Kampüsü toplantı salonunda sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan Meclis toplantısında 10 gündem maddesi görüşüldü.

Meclis toplantısında gündem maddelerine geçilmeden Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, açılış konuşmasında Temmuz ayı faliyet raporunu okudu.

Başkan Ercengiz, konuşmasında; “Pandemi ile mücadelede aralıksız dezenfeksiyon çalışmalarına ve  temizlik çalışmalarına devam ediyoruz. Fakat önümüzdeki süreçte maalesef özellikle Kurban Bayramı ve beraberindeki tatil nedeniyle son birkaç gün içerisinde verilerin tam da bugünleri yansıtmadığı aslında 15 gün sonra nelerin olduğunu daha iyi görebileceğimiz bir süreç içerisinde Bilim Adamlarınında uyarılarını dikkate alarak salgının yeniden hız kazandığını üzülerek ifade etmek istiyorum. Bu anlamda sosyal mesafe kurallarına, bireysel hijyene ve maske kullanımına özen göstermek zorundayız. Burdur olarak bu süreci bugüne kadar başarılı bir şekilde götürdük. Biz üzerimize düşen görevi yapmaya devam edeceğiz. Fakat vatandaşın göstereceği duyarlılık bizim açımızdan çok önemli.” ifadelerini kullandı.

Faaliyet raporunun okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi. 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Meclis toplantısı 2 Eylül 2020 Çarşamba günü toplanmak üzere sona erdi.

-Muhammet Fatih Başcı