Burdur Belediye Meclisi Kasım ayı 2. Oturumunda toplandı.  2 gündem maddesinin görüşüldüğü oturumda Burdur Belediyesi’nin 2022 yılı tahmini bütçesi de meclis üyelerinin oyları ile belirlendi. 2022 yılı hazırlık bütçesi 265 Milyon TL oldu.

Burdur Belediye Meclisi Kasım ayının 2. Oturumu için Sultanderesi Hizmet Binası- Fen İşleri Kampüsü toplantı salonunda Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başkanlığında toplandı.

Toplantıda Kasım ayının birinci oturumundan ikinci oturuma plan ve bütçe komisyonunca değerlendirilmek üzere havale edilen, ‘2022 mali yılı performans programının görüşülmesi’ ile ‘2022 mali yılı hazırlık bütçesi ve izleyen 2 yılın bütçe tahminlerinin görüşülmesi’ hususları görüşüldü.

Komisyon raporları Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ayfer Hıncal tarafından meclise sunulurken 2022 yılı performans programı ve bütçe sunumu Burdur Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden Ali Kırdıoğulları tarafından yapıldı.

Sunum ve bütçe raporlarının okunmasının ardından gündem maddeleri meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Gündem maddeleri oy çokluğu ile kabul edilirken Burdur Belediyesi’nin 2022 yılı hazırlık bütçesi 265 Milyon TL oldu.

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Cihat Çavuşoğlu, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alarak, 2022 yılı bütçesinin gerçekleşmesini dilerken bütçede otoparkın eksik olduğunu dile getirdi.

Başkan Ercengiz, cevap olarak ‘Revize edebiliriz.’ dedi.

Toplantı sonrasında basın mensuplarına bütçe ile ilgili konuşan Başkan Ercengiz; “2022 yılı hazırlık bütçesi 265 Milyon TL’ye bağlanıldı. Bu bütçenin 168 milyonu ön gördüğümüz toplam gelir, 77 milyonu borçlanma talebi ve 20 milyonu da bankadaki mevcudumuz.” diye konuştu.

 Burdur Belediye Meclisi 1 Aralık 2021 Çarşamba günü Halısarayı Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda toplanmak üzere sona erdi.

MUHAMMET FATİH BAŞCI