Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, belediyenin kendi seralarında yetiştirdiği Mevsimlik Ateş ve Zinnia çiçeklerini vatandaşlara ücretsiz dağıttı.

Burdur Belediyesi üreten belediyecilik anlayışıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Park ve Bahçeler Müdürlüğü Sultandere Hizmet Kampüsündeki Serasında yetiştirilen 120 bin kök çiçeği vatandaşlarla paylaşarak, renklenmesinde de katkıda bulundu.

Başkan Ercengiz yaptığı açıklamada “ Burdur Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ihtiyacımızdan fazlası üretilerek halkımıza ücretsiz dağıtmak için bugün asri mezarlığımıza çiçekleri bıraktık. Amacımız bizim en kıymetli ve değerlilerimiz olan kaybettiklerimizin mezarlarını en iyi şekilde bayrama hazırlamak. Halkımızdan destek istiyoruz. Vatandaşlarımıza ücretsiz dağıtacağımız bu çiçekleri vatandaşımız gelip alıp mezarlıklarını süsleyebilir. Bizim vatandaşımıza sunabileceğimiz her türlü kaynağı paylaşmaya hazır olduğumuzu her fırsatta ifade ediyoruz. Daha yeşil ve daha çiçekli bir mezarlık için sizleri mezarlığa davet edip çiçeklendirmeye katkı vermenizi istiyoruz” dedi.