İlçeManşetBURDUR BELEDİYELER BİRLİĞİ yeni dönem projelerine de hazır

3 ay ago

Burdur’daki 15 Belediye’nin bir araya gelerek (1 il-şehir merkezi belediyesi, 10 ilçe belediyesi, 4 belde belediyesi) oluşturduğu, yerel yönetimlerin temsil edildiği BURDUR BELEDİYELER BİRLİĞİ  çalışmalarına devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda Katı Atık Bertaraf Tesisi, çöp toplama hizmetlerinde örnek çalışmaları hayata geçiren Burdur Belediyeler Birliği, 2019 Mart yerel seçimlerinden sonra yeni dönem çalışmalarına başladı.

Belediyeler Birliği, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in de büyük önem verdiği bir oluşum. İlçe ve belde belediyelerinin bir arada olduğu, Burdur genelini yansıtan Birlik çalışmaları için Ercengiz, önceki gün sahada, ilçelerdeydi…

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyeler Birliği Toplantısı sonrasında ilçe ve belde belediye başkanlarını ziyaret etti. Ercengiz, Burdur Belediyeler Birliği Encümen Toplantısı için Burdur’un Çavdır ilçesi’nde birlik başkanları ile bir araya geldi.

Burdur Belediyeler Birliği Başkanı olan Ercengiz, Çavdır ilçesi’nde gerçekleşen Belediyeler Birliği Encümen toplantısının ardından Çavdır, Tefenni, Karamanlı ilçeleri ile Söğüt Belediye Başkanlarını da makamında ziyaret etti.

Çavdır ilçesi’nde gerçekleştirilen Burdur Belediyeler Birliği Toplantısı’nda gündemdeki konuların ele alındığını belirten Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Burdur Belediyeler Birliğimizin ortak projeleri encümenimiz tarafından görüşüldü.Çavdır, Tefenni Karamanlı İlçesi ve Söğüt Belde Belediye Başkanlarımızı da makamlarında ziyaret ederek yeni dönemin hayırlı olmasını diledik. Ziyarette bulunduğumuz ilçe belediyelerimizin sorunlarının yanı sıra, Burdur’un ilçe halkının Burdur ekonomisine kazandırılması ile ilgi konuları da değerlendirdik.” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive