Burdur Belediyesi Ağustos ayı Meclis toplantısı 5 Ağustos 2020 Çarşamba günü gerçekleştirildi.  Meclis toplantısında geçtiğimiz günlerde şehrimizde meydana gelen üzücü kazada şehit olan Polis memuru Selcan Akbaş unutulmadı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Burdur Merkez Bahçelievler mahallesi, Yunus Emre caddesi No: 25 adresinde bulunan Gençlik Parkı’nda meydana gelen kazada vefat eden Polis memuru Selcan Akbaş’ın isminin yine aynı parka verilerek Gençlik Parkı isminin Şehit Polis memuru Selcan Akbaş parkı olarak değiştirilmesini” ek gündem maddesi olarak görüşülmesini Meclise sundu.

Başkan Ercengiz’in vermiş olduğu “Şehit Polis memuru Selcan Akbaş’ın isminin Gençlik parkı olarak bildiğimiz parka isminin verilmesi” ek gündem maddesi, isim komisyonuna gönderilmeden meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz; “Görevini yaptığı sırasında bir Polis arkadaşımız görev şehidi oldu. Onun ismininde en azından bu şehirde görev yaparken şehit olması nedeniyle yaşatılmasının uygun olduğunu düşündük. Bu konuda da mesai arkadaşlarının hem bu işten moral bulacağı hem de ailesine bir jest olabileceğini düşündük.” dedi.

-Muhammet Fatih Başcı