ManşetSiyasetBURDUR BELEDİYE MECLİSİ’NDE; HAREKETLİ ŞUBAT OTURUMU

6 ay ago

2019 Mart yerel seçimleri öncesinde sandık tarihi yaklaştıkça, Burdur Belediye Meclisi’nde siya- setçilerin rekabetinin dozu, gerilim de giderek artıyor.

6 Şubat 2019 Çarşamba günü  şehrimizde gerçekleşen 2019 Şubat ayı oturumunda Belediye Meclisi gündeminde Depremevleri bölgesindeki Burdur Belediyesi taşınmazlarının TOKİ’ye bedelsiz devir kararı, öne çıkan konu başlığı olurken, AK Parti’li Meclis Üyelerinin Başkan Ercengiz’e yönelttikleri sorular ile Başkan Ercengiz’in cevapları, Meclis toplantısının iz bırakan bir diğer gelişmesi oldu.

Depremevleri’nde Belediye taşınmazları, oy çokluğu ile TOKİ’ye bedelsiz devredildi

Uzun süredir şehrimizde gündemde olan Depremevleri bölgesinde Bozkurt Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm hamlesi için Belediye Meclisi de somut bir karar alarak, vatandaşların daha fazla metrekarelerde konutlarda oturabilmesi için TOKİ’ye bedelsiz devir kararı kabul edildi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Depremevlerindeki konut projesinde, teşekkür edilmesi gerekenler arasında Burdur Belediyesi isminin sehven unu- tulduğunu düşünüyorum. Bir müjde ve- rilerek, bunu birileri yapmış gibi gösterilmesi de gerçekten şahsım dışında tüm bu işe emek veren arkadaşlar adına bir haksızlıktır” dedi.

Başkan Ercengiz; “Testinin içinde ne varsa, ağzından o dökülür”

AK Partili Meclis Üyelerinin soru yağmuruna tuttuğu Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “beş yıldır bu soruların so- rulması daha uygun olurdu, maksat siyasidir, ama her birine de mutlaka verilecek cevabım vardır.” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive