ManşetSiyasetBURDUR BELEDİYE BAŞKANI ERCENGİZ: “Kavgadan uzak duruyoruz”

1 sene ago

31 Mart 2019 seçimleri öncesinde seçim çalışmalarını hızlandıran mevcut Burdur Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı Ali Orkun Ercengiz geçtiğimiz Salı akşamı Kanal 15’te ‘Arka Pencere’ programına katılarak, ekranlardan seçmenlere seslendi. CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker ve CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut ile birlikte programda Sergül Canıgür’ün sorularını cevaplayan Başkan Ercengiz’e, Belediye Meclis Üyesi Adayları, CHP’li yöneticiler de destek oldu. Başkan Ercengiz son günlerde yaptığı açıklamalarda, siyasette seviye vurgusu yaparak, temiz siyaset çağrısında bulunuyor.

Son güne kadar kavgadan uzak tarafta yer alacaklarını açıklayan Ercengiz, “Temiz Siyaset, Temiz Burdur’ hedefimiz. Söylenen her söze, bizlere yöneltilen her suçlamaya mutlaka verilecek bir cevabımız var, vardı da ama bu seçim kampanyasında Sayın Genel Başkanımızın bizlere henüz seçim kampanyaları başlamadan önce bu kampanya döneminin sert geçeceğini, kampanyanın sertleştirilip, aşağıya çekilmeye çalışacağını, bunlara aldırmadan yurttaşımıza yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatacağımız bir seçim kampanyası yürüteceğimizi ifade etmişti. Biz de bu gerekçeyle zaten kutuplaşan, gergin olan iklimi daha da germemek, sokaktaki sıradan vatandaşımızın bu siyasi gerginlikte olası bir zararını, olası bir kavgayı önlemek için biz bu kavgadan uzak durduk. Yapacağımız projeler üzerinden kampanyamızı anlattık, anlatmaya da devam ediyoruz” diye konuştu.

“BURDUR’UN KAYBI, BELLİ Kİ 5 SENEDİR SİNDİRİLEMEMİŞ”

Burdur Belediyesini, Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı tarafından yönetilmesinin, iktidar partisi tarafından 5 yıldır sindirilemediğine dikkat çeken Başkan Ercengiz, “Bu siyaset yarışında olayın bir yerel seçimden çıkarılıp, genel seçim havasında döndürülmesi, bizim adeta kiminle yarıştığımızı bilemediğimiz bir seçim kampanyasını ortaya koydu. Zaten, bunu da bilboardlarda, reklamlarda görüyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızla yarışıyoruz. Son 15-20 günde ilimizi ziyaret eden Bakanlara, Bakan Yardımcılarına, Genel Müdürlere baktığımızda Burdur’un kaybı belli ki 5 senedir sindirilememiş ve Burdur’un Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı tarafından tarafsız şekilde yönetilmesi belli ki oldukça rahatsız etmiş, bu rahatsızlıktan ötürü de mesnetsiz saldırılar var.

Biz bunların hepsine kulağımızı tıkadık, mali disiplini sağlanmış, planlamaları düzgün yapılmış, alt yapısıyla, üst yapısıyla her anlamda konu hakimiyeti tamamlanmış ve tecrübe kazanılmış bir belediyecilik ile biz önümüzdeki 5 yıla da talibiz.

Burdur halkımızın değerlendirmeyi en iyi şekilde yapacağına inanıyoruz. En önemlisi şu, biz bir demokrasi şöleni oluşması için adayların aynı masa etrafında vatandaşa kendini sunabilmesi çağrısında bulunduk, ama bu çağrımıza maalesef karşılık alamadık. Bu çağrımıza karşılık alamadığımız gibi bugüne kadar da hep medya ve sosyal medya üzerinden yapılan saldırılar, eleştiriler, karşılığı verildiği zaman da karşılığı gelmeyen yalan ve iftiralara dönüştü.

Bizim derdimiz bu kente katma değer sağlamak, üretim sağlamak, değerlerini korumak ve yüceltmek, ama bakıp gördüğümüzde şu anda sadece seçim kazanmaktan başka hedefi olmayan bir siyasi çekişmenin maalesef içine çekilmeye çalışılıyoruz. Bizim böyle bir düşüncemiz yok” diye konuştu.

Seviye düştü, çirkinleşti

Burdur Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın 2019 yerel seçimlerinde Burdur merkez adayı Adayı Ali Orkun Ercengiz, “2003 yılından beri aktif siyasetin içindeyim. Yerel ve genel seçimlerin tamamında partimin belirli kademelerinde görev yaptım, hiç bu kadar seviyenin düştüğü, çirkinleştiği ve dün- yanın en kötü pazarlama yöntemi olan karşıdakinin satıp pazarladığını kötüleyen bir kampanyayı ilk defa görüyorum.

Biz gittiğimiz her noktada, benimle ilgili ‘Başkan sen efendiliğini bozma, sen sana yakışanı yapmaya devam et’ diyorlar. Biz huzurun, güzelliklerin, hoşgörünün, saygının ve seçimler bittikten hemen sonra hayatın normale döndüğü bir kent olarak Burdur’un bir sakini olarak, biz kavgaya müsaade etmeyeceğiz.

1 Nisan sabahı hayat devam edecek

Kavganın tarafı değiliz, bizi ısrarla kav- gaya çekmeye çalışanlara, tek bir şey söylemek istiyoruz, biz bize yakışanı yapmaya devam edeceğiz, kavga yok, gürültü yok, patırtı yok, nihayetinde 1 Nisan 2019 sabahı hayat devam edecek. 1 Nisan sabahı yine bizim ölümlerimiz, düğünlerimiz, mevlitlerimiz, asker uğurlamalarımız, doğumlarımız ve hiçbir şey olmasa sokakta karşılaşmalarımız devam edecek. Birbirimizin yüzüne bakabilmek için içimizdeki insanlığı kaybetmeyelim” ifadelerini kullanıyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive