Burdur Baro Başkanı Ramazan Gedik, Avukatlık Kanunu’nda yapılması düşünülen değişikliklere tepki olarak sembolik olarak Ankara’ya yürüyüş yaptı.

Burdur Baro Başkanı Ramazan Gedik, 19 Haziran 2020 Cuma günü tepki yürüyüşüne; Burdur Adliyesi önünden başlayıp Burdur Asri Mezarlık girişinde sonlandırdı. Gedik, yürüyüş sonrasında Asri Mezarlık’taki Şehitlikte şehitler için Fatiha okudu.

Gedik, yürüyüş öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Bugüne kadar kırıp dökmeden meramımızı anlatmaya çalıştık. Ama anlaşılıyor ki anlatamadık. Şimdi eylem zamanı. Eylemlerimizi de özenle seçiyoruz.  Belki bu şekilde anlatabiliriz diyoruz. Bugün buradan Burdur Asri mezarlığındaki şehitliğe kadar yürüyeceğim. Şehitlerimize Fatiha okuyup eylemimizi bitireceğim. Bu ne demek. Bu Avukatlar ve Baro Türkiye demektir.  Yolumuz açık olsun” dedi.

Yürüyüş sonrasında mezarlık önünde de açıklama yapan Gedik; “Amacımız sözlerin yetersiz kaldığı yerde eylemlerle anlatmaya çalışıyoruz. Güçlü avukat, güçlü baro, güçlü savunma, bağımsız yargı güçlü ve müreffeh Türkiye demektir. Şu olağan üstü koşullarda yasa tasarısının geri çekilmesini talep ediyoruz.  Uygun zaman ve koşullarda Barolar Birliği ve Barolarla birlikte bir yasa taslağının müzakere edilmesini talep ediyoruz.  Türkiye’dir Barolar, Avukatlar Türkiye’dir. Barolara dokunma” ifadelerini kullandı.