EğitimManşetBurdur Bahçeşehir’den; GÖRKEMLİ AÇILIŞ

5 sene ago

Dünya Okulu Bahçeşehir Koleji, Burdur’daki kampüsünü yoğun katılım ve görkemli bir açılış programı ile gerçekleştirdi.

Pazar günü Bahçeşehir Burdur Kampüsü’nde gerçekleşen açılış programına; Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ve üst yönetimi, Vali Hasan Kürklü, CHP Burdur Milletvekili Sayın Dr. Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Albay Sayın Metin Karagöz, Burdur Belediye Başkanı Sayın Ecz. Ali Orkun Ercengiz, protokol üyeleri, siyasi ve sivil toplum kurumu temsilcileri ve çok sayıda öğrenci ve velisi katıldı.

”HUZUR VE MUTLULUK İÇİNDEYİM”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Burdur Bahçeşehir Koleji Kurucu Genel Müdürü Osman Çoban; ”2010 yılından başlayan uzun bir hazırlık döneminden sonra Özel Burdur Bahçeşehir Koleji’ni bir eğitim kenti olan Burdur’umuza sunmanın gururu, onuru, huzuru ve mutluluğu içindeyim. İlimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. Bahçeşehir Koleji’nin fiziki yapısı hakkında davetlilere bilgi veren Genel Müdür Çoban, kolejin yapımında emeği geçen, Burdur Valisi Hasan Kürklü’ye, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’a, Proje Mimarı Yüksek Mimar Murat Dündar’a, müteahhit firma Özey İnşaat’a ve çalışanlarına, yol arkadaşlarım dediği yeğenleri Hurşit Çetin ve Yoldaş Çetin ile anne ve babaları Emekli Öğretmen Coşkun Çetin ve Şazer Çetin’e, son olarak da öğrencilerini kendilere emanet eden velilere teşekkür etti.

ÇİFTE BAYRAM BENZETMESİ

Genel Müdür Çoban konuşmasının ardından sözü eğitimde küresel boyutta duayen BUEK Başkanı Enver Yücel’e bıraktı. Yücel; ”Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramımız. Bizi milletçe var eden bu bayram hepimiz için kutlu ve mutlu olsun. Bugün güzel bir gün, hem zafer bayramını kutluyoruz Mehmet Akif’in topraklarında hem de ilelebet bir daha Allah bize yeni zaferler, savaşlar yaptırmaması için de böyle bir güzel kampüsün açılışında birlikteyiz. Bugün adeta Burdur çifte bayram yaşıyor” dedi. Çok mutlu olduğunu ifade eden BUEK Başkanı Yücel; ”Burdur’a böyle bir eğitim kampüsünün kazandırılmasında emeği geçen gerek il yöneticilerine gerekse bu riske bir noktada Burdur’un en büyük yatırımını yapılmasını Çetin Ailesi’ne, başta Hurşit Çetin Bey’i kutluyorum, tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

”SORUMLULUĞUMUZ BİR KAT DAHA ARTTI”

Projenin ne zaman biteceğini daha önceden bildiklerini, okul inşaatının henüz bitmeden ve ne zaman biteceğini henüz bilmeden Bahçeşehir Koleji’ne çocuklarını kayıt ettirdiklerini ifade eden BUEK Başkanı Yücel velilerin kendilerine güvendiklerini belirterek sorumluluklarının bir kat daha arttığını sözlerine ekledi. BUEK Başkanı Yücel konuşmasının devamında eğitim hayatındaki yerel, ulusal ve küresel tecrübelerini davetlilere aktardı. Okulu gezdiğini çok mutlu olduğunu ve beğendiğini ifade eden BUEK Başkanı Yücel, ”İnşallah üniversitenin bir parçasını da buralara getirebiliriz. Burada daha güzel şeyler yapabiliriz ve benim mantalitemde kalkınmanın stratejisi yer olarak Burdur’u görüyorum. Burdur’da zenginliğin temeli olarak eğitimden başlamış, eğitimle devam ediyor. En kısa sürede Burdur’u dünyaya tanıtacak genç bireylerin bu okuldan yetişeceğini umut ediyorum” şeklinde konuştu.

‘Ercengiz: ‘KIVANÇ İÇERİSİNDEYİM’’

Açılışta konuşan Burdur Belediye Başkanı Ecz. Sayın Ali Orkun Ercengiz; ”93. yılını kutladığımız bu Zafer Bayramı’na denk gelen açılışımızın inşallah Burdur’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Biz inanarak başladık, biz Burdur’a yatırım gelmesi için gayret içerisinde olduğumuzu söyledik ve bugün ilk meyvesini alıyoruz. Ola ki bu meyve bundan sonraki üretimlerinde bir fabrika gibi insan üretecek. İnsana yatırım yaptık, sonuçlarını alacağız. Burası samandan, tozdan topraktan görülmeyen bir alandı, şimdi burada fidanlar yetişecek, bu fidanlar ağaç olacak, orman olacak, insan yetişecek, insan yetiştirecek o yüzden ayrı kıvanç içerisindeyim. Çünkü eğitime ve insana yapılan yatırımın bedeli ve karşılığı hiçbir zaman ödenmez” dedi.

Vali Kürklü: ‘İNSAN YETİŞTİRME NOKTASI ÖNEMLİ’’

Konuşmasında olmazsa olmazların başında eğitimin geldiğini ifade eden Vali Hasan Kürklü; ”Eğitimli insanınız yoksa isterseniz dünyanın en zengin petrollerine sahip olun bunu kullanamadıktan sonra bunu kullanacak teknolojiyi icat edemedikten sonra ancak sınırlı olursunuz. Bu tür eğitim kurumları insan yetiştirme noktasında çok önemli. Zannediyorum en ihtiyaç duyduğumuz nokta bu; iyi ve kaliteli insan yetiştirmek. Son zamanlarda baktığımızda zaman yeni bir kuşak geliyor dolayısıyla onlara hitap edecek, onları iyi bir şekilde eğitecek, onları hak ettiği bir şekilde değerlendirecek eğitim sistemine ihtiyacımız var” diye konuştu.

Eğitimdeki son zamanlardaki kalitenin artması, okullardaki ve öğretmenlerdeki kalitenin artmasıyla önümüzdeki dönemlerde ülkemizin hak ettiği yeri alacağını vurgulayan Vali Kürklü; ”Bu eğitim kurumunun ilimize, bölgemize, ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

MODERN KAMPÜS, DAVETLİLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU’

Protokol konuşmalarının ardından program sunucusunun davetiyle Bahçeşehir Koleji üst yönetimini ve protokol üyelerini sahneye davet ederek toplu fotoğraf çekimine geçildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından Burdur Bahçeşehir Koleji’nin lise binasının girişinde kurdele kesilerek açılış gerçekleşti. Kurdele kesiminin ardından protokol üyeleri ve davetliler Burdur Bahçeşehir Koleji Kampüsü’nü gezdi. Açılış programı kokteyl ikramıyla son buldu.

Kodlama : SadeMedia Interactive