EğitimManşetBURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ EĞİTİME HAZIR (Burdur’dan yükselen modern kampüs)

5 sene ago

Bahçeşehir Koleji, şehrimizdeki basın mensuplarına tanıtıldı

Şehrimizde hizmete giren yeni eğitim kurumlarından Burdur Bahçeşehir Koleji, modern eğitim kampüsü, fiziki yapılanması ile iddialı bir başlangıç yaptı. ‘Dünya Okulu’ sloganıyla işbaşı yapan Burdur Bahçehir Koleji, Burdur halkının ilgisinden memnun… Çetin ailesinin girişimleriyle ilimizde hayata geçen bu yatırım, Burdur’da örnek bir özel sektör yatırımı niteliğinde. Devletin eğitim sistemindeki yeni yapılanmasını dikkate alınarak, özel okulların yaygınlaştırılması ve çoğaltılması kapsamında şehrimizde güzel bir yatırım ortaya çıktı.

30 Ağustos 2015 Pazar günü açılışı gerçekleştirilen Bahçeşehir Koleji,  basın mensuplarına tanıtıldı. Burdur Bahçeşehir Koleji Kurucu Genel Müdürü Osman Çoban ve bu yatırımı gerçekleştiren Çetin ailesinin fertlerinden genç girişimci Kurucu Müdür Hurşit Çetin, okulun basın lansmanı için kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.Toplantının ardından Osman Çoban ve Hurşit Çetin, fiziki yapılanma, binalar, laboratuvarlar, sosyal donatılar hakkında gazetecilere geniş bilgi aktardılar.

Kolejin, Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Lise binalarının yanı sıra laboratuvarlar, müzik derslikleri, spor salonu, yüzme havuzu, konferans salonu ve amfi tiyatro bulunduğunu açıklayan Kurucu Genel Müdürü Osman Çoban okulun robotik ve inovasyona verdiği öneme değindi. Robot laboratuarının da bulunduğu kolejde robot teknolojisinin ayrı bir önem kazandığına dikkat çeken Osman Çoban, 60 öğretmen ve 20 idari personel ile eğitim öğretime başladıklarını, teknolojide üstün kapasite ile donatılmış okulda yabancı dile verdikleri önemi vurguladı.

Tanıtımda, müzik atölyesinde piyano çalan Bahçeşehir Koleji Kurucu Genel Müdürü Osman Çoban öğrencilerin müzik eğitiminde uygulamalı olarak bütün enstrümanları çalabileceklerini söyledi. Bahçeşehir Koleji’ni Burdur’a kazandırmaktan gurur duyduklarını ifade eden Burdur Bahçeşehir Koleji Kurucu Genel Müdürü Osman Çoban; ”2010 yılında başlayan uzun bir hazırlık döneminden sonra Özel Burdur Bahçeşehir Koleji’ni bir eğitim kenti olan Burdur’umuza sunmanın gururu, onuru, huzuru ve mutluluğu içindeyiz” dedi. Çoban, kayıtların halen devam ettiğini ve eğitim öğretimdeki kalitesini üst seviyelerde tutabilmek için tüm öğretmenlerle birlikte özverili çalıştıklarını dile getirdi. Şehrimizdeki gazetecilerle beraber okulun sanat atölyesi, bilim müzesi, müzik atölyesi, modern kütüphane gibi ortak kullanım alanları gezildi, akıllı tahtalar tanıtıldı.

Burdur Bahçeşehir kampüsünündört okul binasının yanı sıra, yüzme havuzu, spor salonu, kültür merkezi olmak üzere 7 tane binadan oluşan bir kompleks olduğunu aktaran Çoban, okul kütüphanesinde de güncel kitaplar, dergiler, romanlar, gazeteler bulunduğunu dile getirdi. Tanıtım toplantısının ardından Bahçeşehir Kurucu Genel Müdürü Çoban ve Kurucu Müdür Hurşit Çetin, basın mensuplarıyla beraber dostluk maçı yaptı. Ardından, kolejin anfi tiyatro bölümünde basına birlikte poz verildi.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive