EğitimManşetBURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ BÜNYESİNDE FEN LİSESİ AÇILDI

2 sene ago

‘Eğitim kenti Burdur’da, kentin gözde okkularından biri olan Burdur Bahçeşehir Koleji, yeni bir hamle daha yaparak bünyesinde Fen Lisesi’de açıyor.

Kampüsü, fiziki alt yapısı ile bölgenin seçikni eğitim kurumlarından biri olan Burdur Bahçeşehir Koleji, özel Fen Lisesi eğitimiyle Burdur’un eğitim çıtasını, kalitesinin yükselmesine katkı sağlayacak.

Burdur Bahçeşehir Koleji, Anadolu Lisesi’nden sonra bilimsel ve teknolojik eğitimlerin üst düzey verildiği Fen Lisesi’ni açtı. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında eğitim verecek olan okulun açılış ruhsatı alındı. Kurucu Hurşit Çetin, Kurucu Genel Müdür Osman Çoban ve Lise Koordinatörü Müdürü Hasan Keleş, Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Bayram’dan Burdur Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi açılış ruhsatını teslim aldı.

192 öğrenci kontenjanlı Burdur Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi’nde 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında öğrenciler eğitim görecek.

Burdur merkezde Ercan Akın Fen Lisesi’nin ardından ikinci Fen Lisesi olacak olan Burdur Bahçeşehir Koleji, il genelinde ise açılan beşinci Fen Lisesi oldu. Bahçeşehir Fen Lisesi, Burdur merkez, Karamanlı, Bucak ve Gölhisar ilçelerindeki Fen Liselerinin ardından beşinci FenLlisesi olarak ilimizde eğitim faaliyetlerini sürdürecek.

Burdur Bahçeşehir Koleji Kurucu Genel Müdürü Osman Çoban, “Dünyaya açılan penceremiz Burdur Bahçeşehir Koleji Fen Lisemiz Burdur’a büyük katkı sağlayacaktır. Yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizi belirlediğimiz baraj puanı ile kayıtlarımızı alacağız. Fen lisemiz ile Burdur’a eğitim kalitesinin bir kat daha artacağını canı gönülden inanıyorum. Bu vesile ile ilimizin 5. Fen Lisesinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive