Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Belediye eski merkez binasının bölümlerinden biri olan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binasında yangın çıktı. Çıkan yangında can kaybı yaşanmazken Burdur Belediyesi İtfaiye ekipleri yangına müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda yangın söndürüldü. Binadan çıkan bir vatandaş ve yangına müdahale eden bir itfaiye personeli dumandan etkilenirken olay yerine gelen ambulans içinde tedavi edildi. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say’da olay yerine yerine gelerek yangın hakkında bilgi aldı. Olay yerinde gazetemiz muhabiri Muhammet Fatih Başcı’ya konuşan Başkan Ercengiz, yangının kontrol altına alındığını ve itfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları yaptığını belirtti.

Burdur Atatürk Kültür Merkezi’nde öğlen saatlerinde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibiyle sağlık, TEDAŞ ve doğalgaz ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken polis ekipleri de çevredeki vatandaşları yangın yerinden uzaklaştırmaya çalıştı.

Yangının binada kaynak makinesiyle malzeme sökülürken çıkan kıvılcımın elyaf malzemelere sıçraması sonucu çıktığı öğrenildi.

Yangına müdahale eden bir itfaiye personeli ve binadan çıkan bir vatandaş dumandan etkilendi. İtfaiye personeli ve vatandaş olay yerinde hazır bekleyen ambulansta tedavi edildi.

Uzun uğraşlar sonucunda Burdur Belediyesi İtfaiye ekipleri yangını söndürürken soğutma çalışmalarına başladı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say olay yerine gelerek yangın hakkında bilgi aldı.

Olay yerinde Gazetemiz muhabiri Muhammet Fatih Başcı’ya yangın hakkında bilgi veren Başkan Ercengiz, “Biraz önce haber aldık. İtfaiye ekiplerimiz Belediye hizmet binamızdaki bir yangına müdahale etmişler. İtfaiye müdürümüz yangını şu anda kontrol altına aldıklarını ifade etti. Soğutma çalışmalarına da devam ediyorlar. Can ve mal güvenliği açısından herhangi bir sıkıntımız yok. Sadece duman biraz korkutmuş çevre halkımızı. Geçmiş olsun diyorum. Zaten soğutma çalışmaları tamamlandıktan sonra da herhangi bir sıkıntı oluşturmayacağını da ifade etti çalışma arkadaşlarımız. Allah beterinden korusun diyorum.” ifadelerini  kullandı.

-Muhammet Fatih Başcı