ÇevreManşetTurizmBurdur Akçaköy’deki “LAVANTA DERESİ” yoğun ilgi görüyor

4 ay ago

Lavanta Deresi’ni bir ayda 100 bin kişi gezdi

BURDUR’un Yeşilova İlçesi’ne bağlı Akçaköy’de  Lisinia Doğa tarafından oluşturulan Lavanta deresini  2019 Temmuz ayı başından bu yana 100 bin kişi gezdi.

DHA’ya konuşan Lisinia Doğa Proje sorumlusu Öztürk Sarıca ” Temmuz  başından bu yana Lavanta deresine 100 bin’in üzerinde ziyaretçi geldi. Özellikle gelin damat fotoğrafları çekmek  için İstanbul, Ankara, Eskişehir gibi illerden ziyaretçilerimiz geliyor” dedi.

375 dekarlık Akçaköy Lavanta Deresi’nin bütünlük açısından Türkiye ve Avrupa’nın en büyüğü olduğunu ve yurt içi ve yurt dışından gelen fotoğrafçılarında ilgisini çektiğini anlatan Sarıca “Uçsuz bucaksız Lavanta bahçesi görmek isteyenler Akçaköy Lavanta Deresine akın etti. Önümüzdeki yıllarda bu ziyaretlerin artarak süreceğini tahmin ediyoruz.

Burdurumuzun önünü açmak ve bu konuyla ilgili turizm potansiyeline elimizden gelen katkıyı koymak adına gerekli yatırım ve düzenlemeleri yapmaya çalışacağız.

İnsanların gezmesi sırasında biraz daha parkurları kolaylaştırıp, doğal stüdyolar kurarak görselliğiyle, doğallığıyla Lavanta deresinin tadını çıkarmalarını sağlayacağız” diye konuştu.

İstanbul’dan geldiğini söyleyen Tuğçe Gökmen, “Akçaköy Lavanta Deresi bu aralar sosyal medyada çok popüler. Biz de görmeye geldik. Burası muhteşem” dedi.

Sibel Aybirdi ise; “Akçaköy Lavanta Deresi’nin Sosyal medyada Türkiye’nin en büyük lavanta bahçesi olduğunu okudum. Görmeye geldim. Çok güzel bir yer” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive