GenelGündemManşetBurdur, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na hazır (Burdur’dan balkon görüntüleri)

1 ay ago

Burdur, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 100. yıl coşkusuyla kutlamak için hazırlıklarını tamamladı.

Burdur’da vatandaşlar salgın nedeniyle bu yıl evlerden kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için evlerinin balkonlarını ve camlarını süsledi.

Vali Hasan Şıldak ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in “evlerimizi ve işyerlerimizi bayraklarla donatalım saat 21.00’da da balkonlardan hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı okuyalım” çağrısına Burdurlu vatandaşlar kulak verdi.

Vatandaşlar  evlerinin balkonlarını ve camlarını süsleyerek Ay Yıldızlı Bayraklarla donattı.

İşte Burdur’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 100. yıl coşkusuyla kutlamak için evlerinin balkonlarını ve camlarını süsleyerek Ay Yıldızlı Bayraklarla donatan vatandaşlardan görüntüler..

81 ildeki kutlama programı da belli oldu

Öte yandan, 23 Nisan Perşembe günü saat 09.00’da tüm il ve ilçe milli eğitim müdürleri tarafından çelenk koyma töreni yapılacak.

Ülke genelinde saat 13.00’te tüm resmi ve özel okul ile kurumlarda hoparlörlerden “100. Yıl Marşı” yayınlanacak.

Saat 21.00’de ise Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığının İstiklal Marşı etkinliğine katılım sağlanarak, 81 ildeki (okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda) tüm resmi ve özel okul ile kurumlarda hoparlörlerden İstiklal Marşı yayınlanacak.

   – Muhammet Fatih Başcı

Kodlama : SadeMedia Interactive