Burdur 1. Amatör Lig 2021-2022 sezonunda ilk hafta maçlarıyla birlikte heyecan başladı.

Burdur 1. Amatör Lig’de sezonun açılış maçında Burdur Belediyespor ile Hacılar Gençlik Spor karşılaştı.

Burdur Gazi Atatürk Satadyumu’ndaki karşılaşmanın başlama vuruşu öncesinde Burdur Amatör Spor kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şimşek, iki takım futbolcularına başarılar dilerken yeni sezonun tüm takımlar için hayırlı ve sakatlık olmadan geçmesini diledi. Ayrıca karşılaşma öncesinde geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Eski Hakem, İl Hakem Gözlemcisi Hilmi Karasoy ve MAKÜSPOR Yönetim Kurulu üyesi İsmail Doğaner anıldı. Her iki takım futbolcuları, hakemler ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu üyeleri ‘Rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz’  pankartı açtı.

Burdur 1. Amatör Lig’de Burdur Belediyespor ile Hacılar Gençlik Spor karşılaşmasının ilk yarısı karşılıklı ataklar ile geçti. Hacılar Gençlik Spor, rakip kalede net pozisyonlar yakalamasına rağmen aradığı golü bulamadı.

Müsabakanın ikinci yarısında ise 2 takımda yine karşılıklı gol pozisyonları yakaladı. Karşılaşmada Hacılar Gençlik Spor, 0-2 öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamadı. Burdur Belediyespor, karşılaşmanın son dakikalarında bulduğu 2 gol ile müsabakada skoru dengeledi.

Karşılaşmanın son bölümleri büyük heyecana sahne olurken 2 takımda üstünlük golünü bulamayınca mücadele 2-2’lik eşitlikle berabere bitti.

MUHAMMET FATİH BAŞCI