Burdur Birinci Amatör Lig’de oynanan 11’inci hafta müsabakalarında gol yağmuru yaşandı. Oynanan beş müsabakada fileler 28 defa havalandı.

“Tefenni 10 golle liderliği kaptı”

Burdur 1. Amatör Lig’de 11. haftaya 25 puan ve averajla Burdur Gençlikspor’un ardında ikinci sırada yer alan Tefenni Belediyespor Burdur Gazi Atatürk Stadı’nda karşılaştığı Esnafspor’u ilk yarısını 4-0 önde kapattığı müsabakada ikinci yarıda bulduğu 6 golle 10-0 yenerek puanını 28’e çıkardı ve averajla liderlik koltuğuna oturdu.

“Gençlikspor’da 4 gollü galibiyet”

Lig’de haftayı 2. sırada tamamlayan Burdur Gençlikspor ise deplasmanda 4 golle güldü. Burdur Gençlikspor deplasmanda karşılaştığı Burdurgücü’nü 1-4 mağlup etti ve 28 puanını 28’e yükseltti.

“Burdurspor dolu dizgin”

11. haftanın en gollü maçlarından biri de Burdurspor ile Zafer Gençlikspor arasında oynandı. Burdurspor kendi sahasında rakibini 5-2 ile geçerken puanını 24’e çıkarırken haftayı 3. sırada tamamladı. Zafer Gençlikspor ise 9 puanla 7. sırada yer aldı.

“Burdur Belediye, Gölhisar’ı tek golle geçti”

Haftanın sonucu merakla beklenen maçlarından biride Burdur Belediyespor – Gölhisarspor maçıydı. Zorlu 90 dakikada gülen taraf Burdur Belediyespor oldu. Burdur Belediyespor rakibini 1-0 ile geçerken puanını 17’ye çıkararak haftayı 6. sırada tamamladı.

“Hacılar deplasmanda güldü”

Burdur 1. Amatör Lig’de Hacılar Gençlikspor, Karamanlıspor’a konuk oldu. Hacılar Gençlikspor deplasmanda rakibini 1-4 ile geçti. Hacılar Gençlikspor haftayı 20 puanla 5. sırada tamamlarken Karamanlıspor 6 puanla 8. sırada yer aldı.

Burdur 1.Amatör Ligi 11.Hafta maç sonuçları

Burdurgücü 1-4 Burdur Gençlikspor

Burdurspor 5-2 Zafer Gençlikspor

Burdur Esnafspor 0-10 Tefenni Belediyespor

Karamanlıspor 1-4 Hacılar Gençlikspor

Burdur Belediyespor 1-0 Gölhisarspor

Burdur 1. Amatör Lig’de gelecek hafta (12. Hafta)

Burdurspor - Burdur Esnafspor

Tefenni Belediyespor - Burdur Belediyespor

Gölhisarspor - Karamanlıspor

Hacılar Gençlikspor - Burdurgücü

Zafer Gençlikspor - Burdur Gençlikspor

-Muhammet Fatih Başcı