Burdur’da 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserde Burcu Güneş sahne aldı.

Burdur’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıldönümü kutlamaları Burcu Güneş konseri ile tavan yaptı. Binlerce Burdurlu konser alanına akın ederken Zafer Bayramı coşku ile kutlandı.

Demokrasi ve Özgürlük Meydanı’nda gerçekleştirilen konsere Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bucak Kocaaliler Belediye Başkan Selahatdin Gökçe, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek ve vatandaşlar katıldı.

“Sözümüz var Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır”

Konser alanında vatandaşlara konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz; “Bu sahneyi bugün başka bir şekilde güçlendiren, en önemli değerlerimizden bir tanesi, milli bayramlarımızdan bir tanesini birlikte kutluyoruz. Neredeyse bir asır. Bir asıra bir yıl kala ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkdaşlarının yoğu var ettiği ve sadece birkaç millete değil yedi düvele savaş verdiği, bu ülke topraklarını bize vatan yaptığı gündür bugün. Bayramımız kutlu olsun. Başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve ebediyete uğurladığımız tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle bir kez daha anmak istiyorum. Onlar bize bu vatanı bıraktılar, bizde bizden sonraki çocuklarımıza tüm dünya coğrafyalarına dönüp baktığınızda olup biteni daha dikkatli izlersek bu ülkenin ne kadar kıymetli bir ülke olduğunu görüp, çocuklarımıza sözümüz var deyip sözümüzü tutmak zorundayız. Sözümüz var Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum. Bu vatanın, milletin değerini hep birlikte bilelim istiyorum.”dedi.

Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sanatçı Burcu Güneş’e hediye takdim ederek teşekkür etti.

-Muhammet Fatih Başcı