Ünlü sunucu ve televizyon yüzü Buket Aydın, 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa'da dünyaya geldi. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olan Aydın, Atilla İlhan'ın şiirleri üzerine yüksek lisans yapmıştır. Kariyerine Kadıköy'deki Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda aldığı eğitimle başlamış, bir yıl boyunca bir radyoda haber spikerliği yapmıştır.

Buket Aydın, televizyon kariyerine Kanaltürk kanalında başlamıştır. Bu kanalda spor bülteni ve hafta sonu ana haber bülteni sunuculuğu görevlerini üstlenmiştir. Kanaltürk'ten sonra TRT Türk'e geçen Aydın, burada program sunuculuğu yapmıştır. 2011 yılında NTV'ye transfer olan Buket Aydın, burada haber bülteni sunduktan sonra "NTV Gece Bülteni Kuşağı'nda" moderatörlük yapmıştır.

Karaman'da Personel Alımı Yapılacak Karaman'da Personel Alımı Yapılacak

2018 yılında Kanal D'ye geçen Buket Aydın, burada haber sunuculuğu yapmıştır. Ayrıca CNN Türk'te "40" adlı sohbet programını sunmaktadır. Kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır; En İyi Haber Spikeri, Anadolu Medya, En İyi Giyinen Kadın Haber Sunucusu, Yılın Kadın Haber Spikeri ve Yılın Gece Haberleri Bülteni ödüllerine layık görülmüştür.

Buket Aydın, aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. 2013 yılında iş insanı Erce Baykal ile evlenmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi