Kamu bankaları, geçtiğimiz günlerde emekli promosyon ödemelerini artırdıklarını açıklamıştı. Bu artışla birlikte 8 ile 12 bin TL arasında değişen promosyonlar, bankalara başvuruda bulunan emekli vatandaşların hesaplarına bugün itibarıyla yatırılmaya başlandı. Emekli promosyon kampanyaları ve detaylarıyla ilgili merak edilenler şöyle:

Emekli promosyonlarıyla ilgili açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından yapıldı. Işıkhan, kamu bankalarının pazartesi günü itibarıyla promosyon güncelleme başvurularını almaya başlayacağını duyurdu. Promosyon ödemelerinin 28 Mart itibarıyla hesaplara yatırılacağını belirten Işıkhan, diğer bankalarla da promosyon ödemelerinde artış sağlanması yönündeki çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre içinde bu konuda gelişmelerin emekliler tarafından görüleceğini ifade etti.

3672763_926a9776e7a3b4f3f2eae72d2fb922df_640x640

21 Mart'ta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, emeklilere güzel bir haber vererek, kamu bankalarının bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa göre 8 bin ile 12 bin TL arasında belirlediğini ifade etti. Ayrıca diğer bankaların da bu rakamların altında kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacaklarına inandığını belirtti. Banka protokolleri yürürlüğe girdikten sonra emeklilerin maaşlarını aldıkları yerlerden bu ödemeleri alabileceklerini belirtti ve yeni banka promosyon rakamlarının emeklilere hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: Haber Merkezi