GündemManşetBüğdüz’ü ‘SEL’ ikinci defa vurdu!

12 ay ago

Burdur Merkez Büğdüz köyünü sel bir kez daha vurdu!

Geçtiğimiz Pazar günü yağan aşırı yağış nedeniyle ekili alanların büyük zarar gördüğü Büğdüz Köyü’nde 9 Haziran Pazar günü akşam üzeri 19.00 sıralarında başlayan aşırı yağış nedeniyle sel taşkınları meydana geldi.

Köyde bir evin istinat duvarı çöktü. Karaçam deresi’nden gelen selle birlikte sürüklenen taş ve kum nedeniyle Büğdüz – Bayındır Yolu bir süre ulaşıma kapandı. Yaklaşık 100 evin ahır ve samanlıklarını su bastı. Binlerce balya saman sular altında kaldı. Köye AFAD ve İtfaiye ekipleri sevk edildi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ile İl Afet ve Acil Durum Müdürü Yasin Tokgöz köye giderek muhtar Halil Akbulut’dan bilgi aldı. Köy Muhtarı Halil Akbulut “bugün akşam saatlerinde başlayan aşırı yağış nedeniyle oluşan sel bir çok evin ahırını bastı. Hayvanlar sular altında kaldı. Sel nedeniyle yollarımız kapandı. Köyümüzde Buğday, Arpa, Mısır, Yonca ekili yaklaşık 1500 Dekar ekili alanda zarar var. Can kaybımız yok. Hepimize geçmiş olsun. Hasar tesbiti için İl Tarım Müdürlüğü’ne müracaat ettik” bilgisini paylaştı.

Osman Altınkaynak isimli vatandaşta “ilk etapta az geldi. su bir anda yükselince gelen taşlar ve kumlarla yol kapandı” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive