Efsane başkan Mehmet Özcan’ın yemeğinde vefa, dostluklar vardı…

‘GÖK MEHMET’ Bir dönem Burdur siyasetine damgasını vuran, iz bırakan efsane isimlerden biriydi, merkeze bağlı Büğdüz beldesinin Belediye Başkanı Mehmet Özcan.

Merkez sağ ekolde, Burdur’da Doğru Yol Partisi’nin (DYP) önde gelen isimlerinden oldu hep, Mehmet Özcan… 25 yılda Büğdüz beldesine çok şeyler kazandırdı, hizmetler getirdi.

Burdur siyasetinin tecrübeli ismi Mehmet Özcan, Burdur’da herkesle diyaloğu, iletişimi, dostlukları olan çok usta bir siyasetçiydi. Mehmet başkan, ilimizde siyasetin yanı sıra bürokraside, sivil toplum kuruluşlarında, iş dünyasında ve diğer köylerde de ağırlığı olan, sözü dinlenen bir isimdi…

Gazetemiz kurucusu Muharrem Tuncel’in de yakın dostu, yol ve kader arkadaşı olan Mehmet Özcan, yıllarca herkese ağabeylik, öncülük yaptı.

‘Mehmet Özcan farkı, dostlukların güzel yüzü’, bir kez daha geçen hafta Büğdüz’de kendini gösterdi.

Mehmet Özcan, geride bıraktığımız Ramazan Bayramı geçtiğimiz Cumartesi günü öğleyin Büğdüz beldesinde düzenlediği geniş katılımlı mevlid yemeğinde, yine Burdur’da toplumun bütün kesimlerini, dinamiklerini bir araya getirdi.

Eski siyasetçilerin, eski günlerin de hatırlandığı, bir nev’i nostaljinin de yaşandığı, bu anlamlı, örnek buluşmaya; Vali Ali Arslantaş, ilimiz mevcut milletvekilleri Bayram Özçelik, Mehmet Göker, eski Burdur milletvekillerinden Veteriner Hekimler Odası Başkanı Kazım Üstüner, Burdur Belediyesi önceki dönem belediye başkanı Sebahattin Akkaya, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Kalkan, iş adamları Baki Varol, Mehmet Cadıl, ilimizdeki siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, meslek odası temsilcileri, muhtarlar, Büğdüz köylüleri ve diğer civar köylerden gelen vatandaşlar katıldı.

Gazetemiz sahibi, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ile de davet sahibi olduğu yemekte sohbet eden Mehmet Özcan, “çok duygu yüklü olduğunu, yıllarca biriktirdiği dostlukları, bu ortamı oluşturmaktan duyduğu memnuniyeti” dile getirdi.