GündemİlçeManşetBUCAK’TA TUZAK EDS ZULMÜNE SON VERİN!

4 ay ago

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, yazılı açıklamada bulunarak Bucak ilçesinde bulunan EDS nedeniyle tüm Türkiye’ye “Bucak” isminin her geçen gün olumsuz bir imaj çizdiğini ve bu nedenle EDS konusunda bir çözüm bulunması gerektiğini ifade etti.

Başkan Sönmez yaptığı açıklamada “ Bilindiği gibi ilçemizde bulunan köprülerde EDS sistemi bulunmaktadır. Hız sınırının binek otomobiller için 70, diğer araçlar için 50 olması nedeniyle köprüyü kullanan ve ilçemizden geçen binlerce araç sürücüsü burada trafik cezası ile karşılaşmaktadır. Biliyorsunuz ki seçimlerden önce biz de vaat olarak söylemiştik, EDS sistemini kaldırılmasını ya da hiç olmazsa hız sınırlarının yükseltilmesini talep edeceğimizi belirtmiştik.Lakin sözleşmeden dolayı EDS sistemi kaldırılamıyorsa hız sınırının artması tüm vatandaşlarımız gibi bizim de isteğimizdir.

Çünkü köprülerde kurulan EDS sistemi resmen tuzaktır.Trafikte hız sınırı önemlidir,hız yaparak felakate sürüklemek istenmez fakat maden köprüler yapıldı ve gelen araçlar transit olarak geçiş yapıyor, o zaman neden EDS sistemi kuruluyor? Madem EDS var milyonlarca liralık bu köprüler neden yapıldı?

Vatandaşlarımızdan ve bir çok ülkemizin farklı şehirlerinden Bucak-Antalya karayolu tercih eden araç sürücüleri her geçen gün bu sitemlerini bizlere söylemekte olup büyük şikayet vardır.Bu konuda bir açıklama yapmak ve yetkililerin dikkatini bu konuya çekmek elzem olmuştur.Bucak’ta EDS tuzağından sadece yöre halkı değil 81 ilin vatandaşı mağdur olmaktadır.Yaşanan bu olaylar nedeniyle ilçemiz Türkiye çapında EDS cezaları ile anılmaktadır.

Bu konuda bir an önce adım atılması ve trafik güvenliğini sıkıntıya düşürmeden gerekli çözümün yapılması en büyük arzumuzdur.Buradan iktidar partisi milletvekillerine özellikle Bucaklı Milletvekili Yasin Uğur beyefendiye sesleniyorum, İlçemizin Türkiye genelinde yanlış tanınmasına,kötü olarak anılmasına sebep olan ve ülkemizin hiç bir üst geçitlerinin Giriş yada Çıkışlarında olmayan bu tuzak uygulamanın ilçemizden kaldırılmasını istiyoruz, Bu konunun çözümü konusunda hem ilçemiz halkının hem yolu buradan geçen TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşlarının mağdur olmaması için ilgililerin çözümü konusunda can atacaklarını umuyorum. Bu konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.Kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive