ManşetSağlıkBucak’ta içme suyu kaynaklı, salgın vakası; Hastaneye başvuranların sayısı 2 bin 213’e yükseldi

6 ay ago

Burdur’da son birkaç gündür yerel gündemde Bucak ilçesindeki adeta salgına dönüşen vatandaşların bulantı, kusma ve ishal şikâyetleri öne çıkıyor.

Bucak ilçesinde içme suyu kaynaklı olduğu tahmin edilen salgın dolayısıyla bulantı, kusma ve ishal şikâyetiyle Hastane’ye başvuranların sayısı, 6 Şubat 2019 Çarşamba günü öğleden sonra itibariyle 2 bin 213 kişiye ulaştı.

İçme suyundan kaynaklı enfeksiyon olayı, Bucak’ın özellikle beş mahallesinde Mehmet Akif, Fatih, Yeni, Barbaros ve Sanayi Mahallelerinde yaşayan vatandaşları etkiledi.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

Aşırı yağışlardan kaynaklı yüzey sularının suya ve sondaj suyuna karışmasından kaynaklı bir kirlenmedan kaynaklı bu salgın olayı karşısında Burdur Valiliğinin liderliğinde ilgili kurumlarca gerekli bütün tedbirler alınmış durumda…

Bucak’ta vatandaşlar şebeke suyunun kullanımı konusunda daha dikkatli davranmaya, bilhassa kullanacakları ve içecekleri suyu kaynattıktan sonra kullanmaya ve içmeye davet ediliyor.

Burdur Valiliği  yaptığı açıklamada, konu hakkında kamuoyunu bilgilendirirken, Bucak ilçesinde hafta sonundan beri Hastane’ye başvuran kişi sayısının 2213’e, yatarak tedavi altına altına kişi sayısının da 21’e çıktığını açıkladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive