Cumhuriyetin 100. Yılında resim öğretmeni Tuğba Demirezen ve öğrencileri tarafından 100. Yıl konulu Resim sergisi hazırlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde kurulan serginin açılışı  İlçe Protokolü, Siyasi Parti ve STK Temsilcileri, kurum amirleri, davetliler ve vatandaşların katılımıyla yapıldı.

bucak-ta-cumhuriyet-in-100-yilina-ozel-resim-sergisi-Ng5TySaygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Programda konuşma yapan Resim Öğretmeni Tuğba Demirezen; “Bir asırlık çınarımız Cumhuriyetimizin 100. Yılını coşkuyla kutluyoruz. Masallar ve Özlü Sözler 100. Yılında Cumhuriyet konulu resim sergimiz bizim için çok kıymetli ve anlamlı, emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

bucak-ta-cumhuriyet-in-100-yilina-ozel-resim-sergisi-kdTqmProgramda konuşan Belediye Başkanı Emrullah Ünal; "Cumhuriyetimizin kazanımlarını hep birlikte görüyoruz. Sergide emeği geçen öğrencilerimize ve öğretmenlerine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İlçe Kaymakamı Bayram Gale, Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Cumhuriyet Başsavcısı Sefa Aygün, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Alp Eren Çatlı, İlçe Emniyet Müdür Özkan Büyükyılmaz, kurum amirleri ve Siyasi Parti Temsilcileri tarafından kesildi. Ardından 100. Yılında Cumhuriyet Sergisi gezildi. Sergilenen resimler hakkında katılımcılara bilgi verildi. 100. Yılında Cumhuriyet Sergisi vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

bucak-ta-cumhuriyet-in-100-yilina-ozel-resim-sergisi-sKwJC

Kaynak: YENİGÜN MEDYA