Oy sayımı için sandıkları açılır açılmaz Bucak için seçim sonuçları anlık olarak Burdur Yeni Gün Medya tarafından takip edilecek ve sonuçlar anlık olarak www.burduryenigun.com adresinden vatandaşlarla paylaşılacak. Açılan sandıkları ve oy oranlarını Burdur Yeni Gün’ün internet sitesinden, sosyal medya hesaplarından ya da canlı yayınından anbean takip edebilirsiniz.

BUCAK’ın Seçim Tablosu Nasıl?

2019 mahalli idareler seçiminde Bucak’ta toplam 31.312 seçmenden 27.155 oy sayımı gerçekleşti ve bu oylardan 26.130 tanesi geçerli sayıldı.

2019 yerel seçimlerinde Bucak Belediye Başkanlığı için AK Parti’den Emrullah Ünal,İYİ Parti’den Alparslan Ali Dursun, MHP’den Azmi Özkurt, Büyük Birlik Partisi’nden Tekten Yılmaz, Saadet Partisi’nden Osman Kızıltan, DP’den Aşkın Çelik, BTP’den Serdar Şahin Şimşek yarıştı. 11.817 oy sayısı ve %45.22 oy oranı ile AK Parti’den Emrullah Ünal Belediye Başkanlığı seçimini kazandı.

2019bucak

(Görsel: 31 Mart 2019 Bucak Seçim Sonuçları)

31 Mart 2024 mahalli idareler seçimi için ise Bucak’ta AK Parti’den Emrullah Ünal, MHP’den Yusuf Erdoğdu, CHP’den Hülya Gümüş, İYİ Parti’den Safa Sönmez, Yeniden Refah Partisi’nden Mustafa İnal, Zafer Partisi’nden İbrahim Baykal, Saadet Partisi’nden Ali Talayman, HÜDA Par’dan Mehmet Cavit Yıldız, DEVA Partisi’nden Tarık Kurunç Bucak Belediye Başkanlığı için adaylığa çıkan isimler oldu.

2024bucak

(Görsel: 31 Mart 2024 Bucak Seçim Adayları)

31 Mart Pazar günü sandıklar açılır açılmaz oy sayımları ve oranları ile ilgili bütün bilgileri canlı olarak Burdur Yeni Gün WebTv’den canlı izleyebilir, www.burduryenigun.com internet sitesinden okuyabilir ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

BUCAK Seçim Sonuçları Canlı ve Anlık Takip Et

Burdur merkez, ilçeler ve beldeler olmak üzere toplam on beş bölgede yöneticilerin oylama ile belirleneceği seçim 31 Mart Pazar gününde gerçekleştirilecek. Sandıkların açılması ile oy sayımı başlar başlamaz Bucak seçim sonuçları, il merkezi, ilçeler ve beldelerdeki oy oranı canlı olarak aktarılacak. Burdur seçim sonuçları canlı olarak Burdur Yeni Gün’de paylaşılacak. Nerede, kimin, hangi partinin önde olduğunu sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.