Burdur’un Bucak İlçesi Karaseki-Sarıdere mevkiinde başlayan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Burdur Valisi Ali Arslantaş, bölgeye gelerek incelemede bulundu ve yetkililerden devam eden söndürme çalışmaları ile ilgili yerinde bilgi aldı.

Orman yangını ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen ekipler tarafından yangını kontrol altına alma çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Yangın bölgesine geçerek söndürme çalışmalarını bizzat alanda takip eden Vali Arslantaş, yangının son durumu ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Orman teşkilatı başta olmak üzere AFAD ve ilgili kurumlar, İl – İlçe Belediye ekipleri ile birlikte uçak ve helikopterlerin dahil olduğu söndürme çalışmalarının havadan ve karadan devam ettiği belirten Vali Arslantaş, 14 Helikopter, 10 Uçak karadan toplam 20 Arazöz, 7 Su Tankeri, 4 İtfaiye Aracı, 1 Dozer, 14 Pikup 2 Ambulans ile yangına müdahale edildiğini belirtti.

Devletimizin tüm imkanları ile yangına müdahale ettigini belirten Vali Arslantaş, kısa süre içerisinde yangının kontrol altına alınması için tüm ekiplerin cansiparene bir şekilde görev yaptıklarını vurguladı.