İlçeManşetSporBucak Oğuzhanspor 3. Lig hedefine yaklaştı, Bölgesel Amatör Lig (BAL) 7. Grubu birinci bitirdi

1 sene ago

İlimizin gözde futbol takımlarından Bucak Belediyesi Oğuzhanspor, bölgesel amatör ligi (BAL), lider tamamlamayı başardı.

2018-2019 futbol sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de 7.grup’ta mücadele eden Bucak Belediyesi Oğuzhanspor, 14 Nisan Pazar günü saat 15.00’de 25.hafta maçında Kuşadası Özer Türk Stadında deplasmanda karşılaştığı Kuşadasıspor’u 2-0 yenerek, play-off karşılaşmaları öncesi normal sezonu şampiyon, birinci bitirdi.

Bucak Belediyesi Oğuzhanspor’da bundan sonraki hedef, play-off elemelerini de aşarak 3. Lig’e yükselmek…

Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 7. Grup’ta Kuşadasıspor’u yenerek sezonun bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Bucak Belediyesi Oğuzhanspor kafilesi deplasman dönüşü taraftarlarıyla şampiyonluk kutlaması yaptı.

BAL 7’nci Grup’ta en yakın rakibinin 5 puan önünde lider konumdaki Bucak Belediyesi Oğuzhanspor, ligin bitimine bir hafta kala deplasmanda Kuşadasıspor’u 2-0 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Bucak Belediyesi Oğuzhansporlu kafile, Pazar gecesi coşkulu bir taraftar grubu tarafından karşılandı.

Taraftarlar Kahveler bölgesinden Cumhuriyet Meydanı’na kadar konvoy oluşturdu. Meşaleler ve havai fişekler eşliğinde oluşturulan sahneye çıkan Bucak Belediyesi Oğuzhanspor kafilesi bol bol alkış aldı.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, takımı kutladı. Ünal, artık hedefin 3. Lig olduğunu söyledi. Bugüne kadar Belediye olarak takıma nasıl destek verdilerse bundan sonra da desteklerinin süreceğini aktaran Ünal, Aşk-ı Bucak taraftar grubunun deplasman maçları için otobüs talebini olumlu bulduğunu kaydederek, play-off maçlarında sınırsız deplasman desteği sözü verdi.

Kulüp Başkanı Ahmet Turgut, “Biz bir şey yapmadık. Asıl yapanlar, şampiyon burada” diyerek takımı gösterdi.

Konuşmaların ardından Bucak Belediyesi Oğuzhansporlu futbolcular, teknik heyet ve kulüp yöneticileri tek tek sahneye çağrılarak tezahüratlar arasında alkışlandı. Daha sonra futbolcularla taraftarlar müzik eşliğinde geç saatlere kadar eğelenerek şampiyonluğu kutladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive