EkonomiGündemİlçeManşetBucak Karacaören’de 14 tesis kapatıldı

3 hafta ago

Batı Akdeniz bölgesinin en önemli turizm güzergâhlarından biri olan, bölgedeki üç il’e de hitap eden (Antalya, Isparta ve Burdur) Bucak Karacaören bölgesindeki 14 tesis kapatıldı.

Antalya – Isparta karayolu üzerinde bulunan 14 sosyal tesise Orman İşletme Müdürlüğü’nün başvurusu ve yargı  kararı ile kapatılma kararı çıktı. İşletmeciler ve çalışanlar mağdur olduklarını dile getirerek, yetkililerden yardım istiyor…

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, Kocaaliler Belediye Başkanı Selahatdin Gökçe, İl Genel Meclisi Üyesi Niyazi Bülbül ve yönetim kurulu üyesi Murat Ünay, Kargı ve Çobanpınar köyüne giderek işletmeci ve çalışanlara destek verdi.

Vatandaşları dinleyen İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada; “Yine ilçemizin ,beldelerimizin ve köylerimizin sorunlarını çözüme kavuşturma noktasında sizlerle beraberiz. Vatandaşlarımızın anlattıklarını dinledikten sonra bir burukluk oldu içimde. Neden? Burası 15-20 yıldır Kargı-Çobanpınar mevkiinde bulunan ve yaklaşık 250 ailenin ekmek yediği bir geçim kaynağıdır ve bugün itibariyle Orman İşletme Müdürlüğü tarafından mühürlenecektir. Küçüklü büyüklü 14 tane işletmemiz var. Yöre ekonomisine katkısı olan ve ilçemizin tanıtımı noktasında ön planda olan bu tesisler aynı zamanda Kocaaliler’in Melli İnciri’ni tanıtmakta en iyi satış yerleridir.

Maalesef Orman İşletme Müdürlüğü buradaki tesisler ile ilgili olarak kapatılması için karar alıyor.Burada her ne kadar yargı kararını vermiş olsa da burada bazı iyileştirmeler yapılabilirdi. Siyaset ne için var? Siyaset milletle devlet arasında oluşturulacak köprü vazifesini gördüğü için var. Türkiye’de sadece burası mı var? Türkiye’de Orman İşletme’ye ait burası mı kalmıştı? Burasını mesire alanı yapmak çok mu zordu? Buradaki insanlarımızın mağduriyetini giderelim.

Ben buradan Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur’a sormak istiyorum. Sayın Milletvekilim seni ben, İYİ Partili başkanlar, İYİ Partili oy verenler mi seçti? Hayır. Ama seni seçenler burada  işte ablalarım, bacılarım, abilerim kardeşlerim. Seni bu yöre halkı milletvekili yaptı. Sen bu milletin gözünün yaşını durduramıyorsun? Çok mu zordu Orman Bakanlığı’na gidip burayı mesire alanına çevirmek? Çok mu zordu bu çalışmaları yapmak?” şeklinde konuştu.

İşletme sahipleri ve çalışanlar da mağdur olduklarını dile getirerek,  “15-20 yıldır işletiyoruz. Her yıl vergi veriyoruz ve ruhsat ödemelerini yapıyoruz. Şimdi alınan karar gereği  14 tesisi kapatılıyor. bu soruna bir çare bulunmalı” dediler.

Kodlama : SadeMedia Interactive