İlçeManşetBUCAK BÜYÜYOR

5 sene ago

Vali Kürklü, 30 Aralık 2015 Çarşamba günü Bucak’ta çeşitli incelemelerde bulundu.

İlimizin en büyük ve en gelişmiş ilçesi Bucak, büyümeye devam ediyor. Girişimci ruhuyla dikkat çeken, sermayenin güçlü, özel sektörün etkili olduğu Bucak ilçesi’nde pek çok yatırım gerçekleşiyor. Vali Hasan Kürklü, önceki gün mesaisini Bucak’a ayırdı. Bucak’a giden Vali Kürklü, Bucak ilçesinde yapılan yatırımları yerinde inceledi.

Vali Kürklü Bucak ziyaretinde ilk olarak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Vali Kürklü’ye Bucak Kaymakamı İsmail Bayata, Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Personel Salih Soydemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Dinç eşlik etti.

24 derslik ve 6 atölyesi bulunan okulda 634 öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Okul Müdürü Gökçe okul hakkında bilgiler verdi. Okulda bulunan atölyeleri gezen Kürklü, öğrencilerle sohbet ederek yakından ilgilendi. Öğrencilerin yaptıkları çalışmaları inceleyen Vali Kürklü, derslerinde başarılı olmalarını istedi. Vali Kürklü öğretmenlerle de toplantı yaptı. ‘Eğitimde ne kadar kaliteli olunursa o kadar ülkemizin gelişmişlik seviyesi artacağına’ vurgu yapan Vali Kürklü, “Öğrencilerimizin gelişiminde en büyük ve en önemli görev öğretmenlerimize düşmektedir. Sizler öğrencilerinize karşı ne kadar ilgi gösterirseniz o derecede onların başarıları da artacaktır” diye konuştu.

Öğretmenlerin taleplerini de dinleyen Vali Kürklü, daha sonra Bucak Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti toplantısına katılmak için okuldan ayrıldı.

Vali Hasan Kürklü başkanlığında toplanan Bucak Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti yılın son toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda 2016 yılı tahmini bütçesi görüşüldü. Toplantıda ayrıca Denetim Kurulu faaliyet raporu okunarak ibraz edilirken, OSB İmar yolları, kaldırım ve asfalt yapım işi görüşüldü.

Vali Kürklü Bucak ziyaretinde, yüzde 61’i tamamlanan Bucak yeni Devlet Hastanesi binası inşaatına ziyarette bulundu. Vali Kürklü’ye yetkililer inşaat hakkında bilgi verdi. Şu an kullanılan Bucak Devlet Hastanesinin kapalı alanı 16 bin metrekare, yapımı devam eden yeni Hastanenin ise 32 bin metrekarelik kapalı alana sahip. Bucak’ta yeni Hastane binasının Mayıs 2016 gibi biteceği öngörülüyor. Teslim alındıktan sonra ise 3 ay içerisinde taşınılması planlanan yeni Hastane otel konforunda, 1 ile 2 kişilik odalardan oluşuyor. Böylece koğuş sistemini terk edilmiş olacak. Hastane binasının fiziki yapısı ise 3’er katlı 2 bloktan oluşan Poliklinik birimleri, 4’er katlı 2 bloktan oluşan yataklı servisler ve idari bina olup bütün bloklar birbirine geçişler ile bağlantılı olup tek blok olacak.

Vali Kürklü yeni Hastane inşaatı incelemesi sonrası Bucak Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyarette bulunup, öğretmenler ve öğrenciler ile sohbet etti.

 

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive