GündemİlçeManşetBucak Belediyesi’nin güneş enerjisi yatırımları yaygınlaşıyor

4 hafta ago

110 kw’lık GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİYLE % 50 TASARRUF EDİLDİ

Burdur’un Bucak ilçesinde güneş enerijsi yatırımları giderek yaygınlaşıyor. Bucak Belediyesi’nin yürüttüğü alternatif enerji kaynakları projelerinde de tasarruf rakamları öne çıkıyor. 

İçme suyu ihtiyacının neredeyse tamamının su kuyularından karşılandığı Bucak’ta, Bucak Belediyesi harcadığı enerjiyi en aza düşürerek elektrikten tasarruf sağlamaya yönelik fotovoltaik enerji sistemlerinin yaygın hale getirildiğini açıkladı.

Güneş enerjisi paneliyle güneş enerjisinden elektrik üretimi gerçekleştirilerek kuyu pompalarının çalışmasını sağlayan fotovoltaik enerji sistemi devreye alındı.  7 farklı su kuyusuna, muhtelif güçlere sahip toplam 110 kw’lık güneş enerji sistemi kuran Bucak Belediyesi, enerjilerini artık fotovoltaik güneş sisteminden sağlamakta.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal konu hakkında yaptığı açıklamada; “25 yıl kullanım ömrü olan sistem, 4 sene içerisinde kendisini amorti etmektedir. 7 su kuyumuzda kullanıma açtığımız güneş enerji panelleri sayesinde kullandığımız elektrikten %50 tasarruf sağlamış durumdayız. Diğer su kuyularımızda da güneş panellerinden yararlanmayı düşünüyoruz. Bu belediye herkesin belediyesi. Bu çerçevede vatandaşımızın bir kuruşunu bile zayi etmemek için çalışıyoruz. Başkan olarak seçildiğimiz günden itibaren tüm birimlerimizde tasarrufu ön plana çıkardık. Bucak’ımızın ne kaybedecek zamanı ne de boşa harcayacak parası var. Bucak Belediyesi’nde bütçenin her kuruşu vatandaşların hizmetine harcanıyor. Vatandaşlarımızın her kuruşuna sahip çıkıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive