ManşetSiyasetBucak Belediyesi’ne kayyum atandı

3 sene ago

Burdur’da yeni haftanın gündemine Bucak Belediyesi ile ilgili yeni gelişme damgasını vurdu. Bucak Belediyesi’ne kayyum atandı.

Geçtiğimiz ay ilimizde yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına altına ve tutuklanan, Cuma akşamı da adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Süleyman Mutlu’nun İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınması üzerine, Burdur Valiliği Bucak Kaymakamı İsmail Bayatayı’yı kayyum olarak görevlendirdi.

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Bucak ilçe Belediye BaşkanıSüleyman Mutlu 25 Ekim 2016 tarihinde gözaltına alınmıştı… Mutlu tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevine gönderilmişti… 23 Kasım 2016 tarihinde Mutlu’nun Avukatlarının itirazı üzerine Burdur Sulh Ceza Mahkemesince yeniden yapılan incelemede şüphelinin beyanları ile FETÖ Soruşturmalarına yaptığı katkılar ve toplanan yeni deliller nedeniyle TCK’nın 221’inci maddesinin uygulanma ihtimali gözetilerek adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Süleyman Mutlu tahliye olduktan üç gün sonra İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alındı. Süleyman Mutlu’nun ve 27 Ekim tarihinde Belediye Başkan Vekili olarak atanan Meclis üyesi Yasin Uğur’un yerine Bucak Kaymakamı İsmail Bayata Burdur Valiliği tarafından kayyum olarak görevlendirildi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive