GündemKültürManşetBucak Belediyesi’nden yeni kültür hizmeti; “NOSTALJİK ARABA SİNEMASI”

5 ay ago

Bucak Belediyesi, ‘sosyal belediyecilik’ hizmet ağını genişletmek için yeni projeleri uygulamaya sokuyor. İşte; bunlardan biri de; ‘nostaljik araba sineması’ oldu. 

Koronavirüs önlemleri nedeniyle sinemaya gidemeyen Bucaklılar, Bucak Belediyesi’nin Bucak’ta ilk kez düzenleyeceği nostaljik arabalı sinema etkinliğinde buluşacak. Bucak Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı filmleri Bucaklı sinemaseverlerle buluşturuyor.

İlk film gösteriminde; 6 Haziran Cumartesi günü Perşembe pazarında ki açık alanda kurulacak dev perdede yönetmenliğini Alper Çağlar’ın yaptığı “Dağ-2” filmi ücretsiz gösterilecek.

Sinemaseverler arabalarından inmeden güvenli bir şekilde sinema keyfi yaşayacak. Başrollerini Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar paylaştığı, Dağ-2’de Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’nin görevi Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır. Ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK’ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur. Araba sinemasında Dağ -2 Filmi 21.00’da başlayacak. Filmin sesi fm radyo frekansı üzerinden arabalardan dinlenebilecek. Yaklaşık 2 saat sürecek film gösterimi sırasında izleyicilere patlamış mısır da ikram edilecek.

Toplumun pandemi sürecinde kültür ve sanattan çok uzak kaldığını söyleyen Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Bucak’ta böylesi bir etkinlik ilk defa düzenleniyor. Açık perşembe pazar alanında sosyal mesafeye uyarak bu etkinliği gerçekleştireceğiz. Patlamış mısırlar yine belediyemizin ikramı olacak” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive