İlçeBUCAK BELEDİYESİ TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ İLE PROTOKOL İMZALADI

6 sene ago

İlimiz Bucak ilçesi Belediyesi, daha hızlı ve etkin hizmetler sunmak amacıyla Tapu ve Kadastro Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Kısa adı TAKBİS olan Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi ile bütün verilerin elektronik ortamda Bucak Belediyesi’yle paylaşılması amaçlanıyor.    

Bucak Belediye Başkanı Sü-leyman Mutlu, İlçe Tapu Müdürü Ünsal Güler ile birlikte protokolü imzalayarak; hizmetlerin kalitesini arttıracak bilgi sisteminin vatandaşların işlerini kolaylaştıracağını söyledi.

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü ile yürütülen sistemle beraber bilgi ağının genişleyeceğini belirten Belediye Başkanı Mutlu, şunları söyledi: “İşyeri açma ruhsatı, ilan-reklam-emlak vergileri, kamu mallarının tespiti ile her türlü tapu işleminde Tapu Müdürlüğü ile sürekli yazışmalarımız oluyordu. Bu yazışmalar hem zaman, hem emek, hem de maddi kayıplara yol açıyordu. Protokol ile birlikte işlemler, online sistemle daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilecek.”

İmzalanan protokol ile birlikte Bucak Bele-diyesi bünyesindeki İmar ve Şehircilik, Ruhsat ve Denetim, Plan ve Proje, Emlak İstimlak, Fen işleri, Park ve Bahçeler, Yapı Kontrol ve Mali Hizmetler Müdürlükleri başta olmak üzere bütün birimlerinde online olarak kullanılacak bilgiler ile zaman kaybına neden olan bürokratik işlemler ortadan kalkacak.

Kodlama : SadeMedia Interactive