Bucak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından Yarın (Cumartesi) yapılacak İlköğretim ve Orta öğretim kurumları bursluluk sınavı öncesi öğrencilerin sağlığını korumak amacıyla ilçe sınırları içerisindeki sınav yapılacak okullarda dezenfekte çalışmaları yapıldı.

Küresel salgınla mücadele sürecinin başarılı bir şekilde sürdürüldüğü Bucak’ta, Bursluluk sınavına ev sahipliği yapacak okullarda Bucak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler detaylı dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi. Sınavlara girecek öğrenciler ve sınav yerinde görevli personellerin sağlığını korumak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, okul bahçeleri, banklar, okul koridorları, sınıflar, kapı kolları ve tuvaletler dezenfektan ile temizlendi.

Okullarda hijyen sağlandı

Sınava yönelik gerekli tedbirleri aldıklarını ifade eden Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “İlçemizde 1690 öğrencimiz Devlet Bursu hak edebilmek için yarın sınavlara girecek. Öğrencilerin yanı sıra veliler ve görevli personelleri de düşünürsek okullarda yoğun kalabalıklar oluşacak. Bucak Belediyesi olarak, bu durum karşısında herhangi bir sağlık sorunu yaşanmaması için önlemlerimizi önceden aldık. İlçemizde sınav yapılacak olan Adem Tolunay Fen Lisesi,Ayşe Sak Orta Okulu,Şehit Muhittin Talha Çalışkan Anadolu İmam-Hatip Lisesi,Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi ve Bucak Anadolu Lisesi okullarında detaylı dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz yalnızca sınavlarına konsantre olsunlar ve sınavlarını en iyi şekilde tamamlamaya çalışsınlar. Hepsine şimdiden başarılar dilerim” dedi.