GündemİlçeManşetBucak Belediye Başkanı Ünal, ‘bisiklet kullanımıyla’ örnek oluyor

5 ay ago

Burdur’un Bucak ilçesinde Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, makam aracını bırakarak, kullanımının yaygınlaşması amacıyla ilçe merkezinde bisiklet kullanmaya başladı. Başkan Ünal’ın bisiklet tercihi, medyada da ilgi gördü, vatandaşların beğenisini topladı.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, makam aracını bırakarak, kullanımının yaygınlaşması amacıyla ilçe merkezinde bisiklet kullanmaya başladı. İlçe sakinlerine bisiklet kültürünü benimsetmek ve yaygınlaşmasına örnek olmak isteyen Belediye Başkanı Emrullah Ünal, kent merkezinde makam aracı yerine bisiklet kullanmaya başladı. Sabah evinden bisikletle yola çıkan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, belediye’nin girişine bisikletini bıraktıktan sonra makamına çıkarak mesaisine başlıyor. İlçe merkezi içindeki belediye çalışmalarına ve programlara giderken de bisikleti tercih etmeye başlayan Ünal, vatandaşların takdirini topluyor…

“En önemlisi sağlıklı hayat ve çevre”

Halkın kendisini bisikletle gördüğünde şaşırdığını belirten Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Artık tüm işlerimizi bisiklete binerek yapmaya başladım. Hem makam aracını daha az kullanarak yakıt tasarrufu sağlıyoruz hem çevreyi koruyoruz hem de sağlıklı bir hayat için pedal çeviriyoruz. Öncelikli olarak halkın içinde girmek onlarla birlikte olmak bizim için gerçekten tarifi imkansız bir duygu.” dedi.

Vatandaşlar da destek verdi

İlçe merkezinde Belediye Başkanı Ünal ile bisiklet kullanırken karşılaştıklarında, şaşkınlık duyduğu belirten vatandaşlar; “Bisiklet çok güzel bir araç. Hem spor hem de tasarruf. Tüm müdürler ve belediye başkanları keşke bisiklet kullansa. Başkan çok güzel düşünmüş doğru bir davranış. Sağlık için de tasarruf içinde çok önemli. Başkanı böyle görünce çok şaşırdım. Umarım diğer belediye başkanlarına da örnek olur” diyerek düşüncelerini aktardılar.

Kodlama : SadeMedia Interactive