İlçeManşetBucak Belediye Başkanı Mutlu: “Girişimcilik ruhu Bucaklı’ların genlerinde var”

4 sene ago

İlimiz Bucak ilçesi Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, Bucak Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi tarafından düzenlenen kariyer zirvesi etkinliğinde öğrencilerle bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.

Konferans öncesi Başkan Mutlu okulun anı defterine düşüncelerini yazdı. Kendiside 1991-1994 yılları arasında Ortaokulu Bucak Endüstri Meslek Lisesinde okuyan Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, Okul öğrencileriyle meslek liseli olmanın avantajları ve başarılı olmanın yolları konusunda sohbet etti. Bucak’ın, tarihi çok eskilere dayanan bir ticaret şehri olduğunu anlatan Başkan Mutlu, girişimcilik ruhunun Bucak’ın geninde bulunduğunu ifade etti.

BAŞARI ÖZGÜVENLEBİRLİKTE GELİR

İş hayatında başarının özgüvenle geldiğini kaydeden Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, “Her şeyi tecrübe edecek kadar vaktimiz yok, ama tecrübeleri dinleyerek okuyarak mesafe kat edebiliriz. Kişi mutlaka iş yaşamında başarı istiyorsa kendine güvenmeli, ancak karşısındakinin de akıllı olduğunu bilerek hareket etmeli. Bir insanı alın, layık olmadığı yere koyun, eninde sonunda başarısızlık onu bulur. Onun için her kim olursa olsun; işiyle pişmesi, tecrübesiyle kıvama gelmesi gerekiyor. Hepinize tavsiyem başarıya ulaşanların izlerini takip etmeniz” dedi.

HAYAL KURUN FAKAT, HAYALPEREST OLMAYIN

Girişimciliğin ilk adımının, “çaba gösterildiğinde gerçekleşebilir ve kaliteli hayal” olduğunu kaydeden Mutlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hayal kurmak girişimciliğin ilk adımıdır. Hayal kurun fakat hayalperest olmayın. Çünkü insan olarak hayalimiz olmadan yaşayamayız. Ancak hayalperest olarak yapamayacağımız işlere de girişmemeliyiz. Ayrı Tahsilinizi iyi yapın ve en az bir lisanı iyi bilin” dedi.

BAŞKAN MUTLU’YA SÜRPRİZ

Bucak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Kariyer zirvesinde, öğrencilerle bir araya gelen Belediye Süleyman Mutlu’ya öğrencilik yıllarında çekilmiş fotoğraf hediye edildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive