EkonomiManşetBU YILIN KIŞ TRENDLERİ

5 sene ago

Burdur’da vatandaşlar, mağazalarda ürün çeşitliliğinin az olmasından yakınıyor.   Özellikle cadde üzerinde çok sayıda giyim mağazası olmasına rağmen, ürün çeşitliliğinin az olmasından yakınan vatandaşlar, değişik tarzda kıyafetler almak istediklerini, ancak her zaman istediklerini bulmakta zorlandıklarını belirttiler.

‘FABRİKALAR ÇOK ÜRÜN ÇIKARTMIYOR’

Bunun üzerine mağaza sahipleriyle görüşen Muhabirimiz Hacer Zeren, esnaflardan; “fabrikalar çok ürün çıkartmıyor. Bu nedenle bize de az sayıda ürün geliyor. Bu nedenle ürün çeşidimiz çok olamıyor.” cevabını aldı. Ayrıca, okurlarımız için, bu yılın kış trendlerini, kışlık montlara ve kazaklara hakim olan renkleri de sizler için araştırdık.

KIŞLIK ÜRÜNLERDE ÖNE ÇIKAN RENKLER

Mağazalarda kış sezonu açıldı. Burdur’daki mağazalar, eski sezon ürünlerde indirime giderken, kış sezonunun yeni trend ürünlerini vitrinlerine yerleştirdi. Bu yılın kışlık ürünlerinde öne çıkan renkler ise; haki, taba, bordo ve kahverengi tonları.

Bu yılın kışlık trendleri ve kışlık ürünlerin fiyatlarıyla ilgili bilgi veren Yasemin Uyanık, öncesi sezon ürünleri, indirimli olarak elden çıkarmaya başladıklarını belirtti. Bu yıl, kışlık ürünlerde; haki, taba ve bordo renklerin hakim olduğunu anlatan Uyanık, yeni sezon ürünlerin tarz ve renklerini moda tasarımcılarının belirlediğini söyledi.

‘ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ AZ’

Zeynep Çetinbaş ise, fabrikaların kışlık üretimi çok yapmaları nedeniyle ürün çeşitliliğinin az olmasından yakındı. Esnafların bu nedenle ürün sıkıntısı çektiklerini söyleyen Çetinbaş, “Müşterilerimiz de bazen bundan yakınıyor haklı olarak. Ama bunun bizimle alakası yok. Fabrikalar az sayıda kışlık ürün çıkartıyorlar. Bu nedenle ürün çeşitliliğimiz az” diye konuştu.

Bu yıl, kışlık ürünlerde öne çıkacak olan renklerle ilgili de bilgi veren Zeynep Çetinbaş, bu yıl taba, yeşil, kahve tonları ve deri detayların önplana çıktığını aktardı.

‘ESKİ SEZONUN ÜRÜNLERİ İNDİRİMDE’

Geçen sene neon renklerin ön planda olduğunu, ayrıca kıyafetlerde zımba ve zincir detaylarının bulunduğunu söyleyen Zeynep Çetinbaş, zımba ve zincir detaylarının artık kıyafetlerden kalkması gerektiğini savundu. Bu tür kıyafetlerin belli bir kesime hitap ettiğini ve eskisi kadar ilgi görmediğini söyleyen Çetinbaş, geçen yılki ürünleri indirimli olarak satışa sunduklarını belirtti.

KIŞLIK ÜRÜNLERİN FİYAT ARALIĞI

Çetinbaş, kışlık ürünlerin fiyatları ile ilgili de bilgi verdi. Montların fiyatlarının 70-110 TL arasında değiştiğini söyleyen Zeynep Çetinbaş, kazakların 20-50 TL, ceketlerin ise 50-80 TL arasında değiştiğini söyledi.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive