GündemKültürManşetBU SERGİ İLK OLACAK

5 sene ago

Kültür ve Sanat Atölyesi öğrencileri hazırladık-ları el sanatlarını 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Burdur Gölü kenarında sergileyecekler.

Kültür ve Sanat Atölyesi Öğretmeni Hülya Altuğ, yaklaşık 9 yıldır çalışmalarını sürdüren Atölyenin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Kültür ve Sanat Atölyesinin temel amacının Kültürel mirası olan el sanatlarını gelecek nesillere taşımayı düşündüklerini belirten Altuğ, Atölyede 7’den 70’e öğrencinin olduğunu bildirdi. Öğrencilere bu dönem ilk olarak unutulmaya yüz tutmuş Türk Sanatı olan Ahşap Yakma ile kursa başladıklarını ifade eden Altuğ, “daha sonra kursu yağlı boya, dekoratif eşya boyama ile devam ederek, şu anda da mozaik çalışıyoruz” dedi.

Öğrencilerinden bahseden Altuğ, “Güzel sanatlar Lisesi ve Güzel Sanatlar Fakültesine hazırladıkları öğrencilerin olduğunu, emekli, ev hanımı öğrencilerinin de olduğunu kaydetti.

Dönem dönem kişi sayısının değiştiğini akta-ran Altuğ, ama El sanatlardı ve Resim Kursuna yoğun talep olduğunu belirterek, öğrencilerin yaptığı çalışmaların sonunda 19 Mayıs tarihinde sergi açacaklarını kaydetti.

Altuğ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında açılacak olan sergi Burdur Gölü kenarında Burdur Belediyesinin destekleriyle açacaklarını sözlerine ekledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive