İlçeManşetBU KADARINA DA PES! Aynı yerde üçüncü kez kaçak kazı girişimi (Gölhisar Çameli Alan mevkii)

3 sene ago

Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ‘tarih ve kültür’ kenti Burdur’da kaçak kazı girişimlerine aman vermiyor. Burdur Jandarması, 3 Ekim 2016 Pazartesi günü  kaçak kazı faaliyetleri hakkında yeni bir basın bültenini kamuoyu ile paylaştı.

Bu bülten ilk bakışta, rutin bir bilgilendirme gibi görünse de, haberi farklı kılan husus, şüphelilerin üçüncü kez aynı yerde kaçak kazı girişimi oldu. Gölhisar ilçesi Çameli’nde Alan mevkiinde üç kişi üçüncü kez kaçak kazı’da suçüstü yakalandılar. İşte; bu ilginç gelişmenin bilgi notu:

“Burdur Jandarma KomutanIığı Gölhisar İlçesi Çameli Karayolu Alan Mevkiinde kaçak kazı yapıldığı duyumu üzerine operasyon düzenledi. Burdur İl J.K.Iığı ekiplerince yapılan takip sonucu 30 Ağustos 2016 ve 19 Eylül 2016 tarihlerinde kaçak kazı yaptıkları sırada suçüstü yakalanan E.Z., A.C. ve K.C. isimli şahıslar yapılan takip sonucu 30 Eylül 2016 günü Gölhisar ilçesi, Çameli Karayolu Alan Mevkiinde icra edilen operasyonda, tekrar kaçak kazı yaptıkları sırada suçüstü yakalanmış olup; olay yerinde (2) Adet Jeneratör, (2) Adet Su Dinamosu, (35) Metre Halat, (38) Metre Su Hortumu, (50) Metre Elektrik Kablosu ve (2) Adet Baret ele geçirildi. Gölhisar Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulmuş olup, olay yerinde üçüncü kez suçüstü yakalanan E.Z., A.C. ve K.C. isimli şüpheliler ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakıldılar.”

Kodlama : SadeMedia Interactive