ManşetBU KADARI DA PES DEDİRTİYOR! (Burdur şehir merkezinde araç park sorunu)

2 sene ago

Şehrimizde her geçen gün artan araç sayısı, otopark alışkanlığının bir türlü oturmayışı, küçük bir şehirde olmamıza rağmen, trafik problemini neredeyse kent’teki en önemli sorunlardan biri haline getirdi. Başta Gazi Caddesi olmak üzere ana arterlerde yaşanan trafik yoğunluğu, giderek öne çıkan bir soruna dönüşürken, trafik sorunlarının özellikle de park sıkıntısının yaşandığı bir bölge de Aşağı Pazar.

İnsanlar çift parkı da geçerek iş yerlerinin önlerini kapatarak hatta sokak yollarını kapatarak araçlarını park ediyor ve yayaların geçiş yollarını zorluyorlar. Aşağı pazara alışverişe giden Burdur halkı ve orada iş yeri olan esnaflar artık araç parkından dolayı bezginliği de aşmış derecede.

Konak Mahallesi Aşağı Pazar esnafı; “araç parklarından çok bıktık. Artık insanlar kendilerini aştı. İş yerlerimizin önlerini kapamakla kalmıyor sokak girişlerini bile kapatıyorlar. Uyarı yaptık mı da bazen terbiyesizleşip bizlerle kavga etmeye kadar gidiyorlar. Üstelik müşterilerimizin iş yerlerimize giriş çıkışlarını da engelliyorlar. İnsanlar yürüyecek yer bulamıyorlar. Uçarak mı geçsinler gidecekleri yerlere. Bu kadar da olmaz yani. İnanın ne yapacağımızı bilmiyoruz. Otopark desek iki tane otoparkımız var kimse kullanmıyor. Ceza desek birkaç gün dikkat ediyorlar sonra yine başlıyorlar. Bizler buna bir çözüm yolu bulunmasını istiyoruz” diye konuştular.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive