GündemManşetÜniversite-MAKÜBu haftaki ‘GÜNDEM ÖZEL’ çekimlerinde farklı atmosfer

1 sene ago

REKTÖR KORKMAZ İLE MAKÜ STADYUMU’NDA TV PROGRAMI

Her hafta Cuma akşamları Kanal 15 TV’de canlı olarak yayınlanan söyleşi programı ‘Gündem Özel’ 26 Nisan 2019 Cuma akşamı farklı bir atmosferde, değişik bir ortamda, ekranlarda izleyicileriyle buluştu.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) son zamanların ilimizde gerçekleşen en büyük ölçekli kamu yatırımlarından biri olan spor projesi kapsamında yapımını tamamlamak üzere olduğu MAKÜ Stadyumu, ‘Gündem Özel’ programının çekimlerine ev sahipliği yaptı.

Bilal Karasakal’ın hazırlayıp sunduğu ‘Gündem Özel’in bu haftaki konuğu MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz oldu. Rektör Korkmaz, programa katılan gazeteciler Kürşat Tuncel ile Hasan Türkel’in sorularını, hizmete girmeye hazırlanan MAKÜ Stadyumu’nda cevapladı. Kanal 15 Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Dilek ve teknik ekibi özverili çalışmalarıyla yağmurlu havaya rağmen, canlı yayın çekimlerinin gerçekleştiği TV programı, farklı ambiansı ile izleyicilerin de ilgi odağı oldu.

2015 yılından bu yana dört yıldır Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin Rektörlüğünü yapan, ikinci kez bu göreve talip olan Adem Korkmaz, başta program çekimlerinin yapıldığı mekan olan MAKÜ Stadyumu, spor projeleri olmak üzere, saha çalışmalarının hızla sürdüğü hayvancılık projeleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

2006 yılında kurulan 13’üncü yaşına erişen MAKÜ’nün genç bir üniversite olmaktan çıktığını, yetişkin üniversiteler seviyesine gelmek üzere olduğunu belirten Rektör Korkmaz, 4 yıl önce Rektör Adayı olarak MAKÜ’yü yönetmeye talip olduğunda, kentine, bölgesine yönelen bir üniversite hedefini yol haritası, ana fikir olarak belirlediklerini hatırlatarak, “dört yıllık süre içersinde çalışmalarımız hep bu yönde, istikamette oldu. Kentine yönelen, şehrin değerleriyle bütünleşen MAKÜ hedefini ortaya koyarken, üç dinamik üzerine yoğunlaştık. Bunlardan ilk’i tarım ve hayvancılık. Özellikle hayvancılığı geliştirmeyi öncelikli hedefimiz olarak belirledik. İkincisi de turizm idi. Burdur’un geleceğinde turizm faaliyetlerinin büyük katkısı olacağını öngörerek, turizm alt yapısını güçlendirecek çalışmalara eğildik. Üçüncüsü de doğaltaş- mermer sektörüne yönelik projeler idi… Bugün geldiğimiz noktada, aradan geçen 4 yıllık süreçte tarım ve hayvancılık projelerimizde epey yol aldık. MAKÜ, hayvancılık’ta ihtisaslaşan, bunu misyon edinen, bölgesel kalkınma desteği alan bir üniversite. Artık, akademi sahada, üreticilerle birlikte” dedi.

Hayata geçirmeye hazırlandıkları MAKÜ Stadyumu ile Alternatif Kamp ve Eğitim Merkezi’nin de spor turizmi için ciddi bir alt yapı oluşturduğunu kaydeden Rektör Korkmaz, spor alt yapısı ile MAKÜ’nün Burdur’da turizme katkı sağlayacağını da dile getirdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive