Burdur Ticaret Borsası (BTB), Türk Standartları Enstitüsü (TSE)’nin “TSE Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı” şartlarını yerine getirip, yapılan denetimler sonucunda, “TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi” almaya hak kazandı. TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesini, TSE Burdur İl Müdürü Nilay Keyvan’dan alan Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, “Belgemiz, ilimize, üyelerimize, kurumlarımıza, meslek odası ve sivil toplum kuruluşlarına rol model  olmasını temenni ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Burdur Ticaret Borsası, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen “TSE Covid – 19 Güvenli Hizmet Belgesi” denetiminden başarı ile geçerek, kalite belgelerine bir yenisini daha ekledi. Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, “TSE tarafından yürürlüğe konan ‘Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’ kapsamında ‘TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ verilmeye başlandığını öğrendiğimiz andan itibaren, Borsa olarak biz de gerekli şartları sağlayıp, belgelendirme için TSE’ye başvuruda bulunduk” dedi.

TSE Tetkikçisi Mustafa Bilkay tarafından, 24 Temmuz 2020 tarihinde, Ticaret Borsası’nda denetim gerçekleştiğini aktaran Gündüzalp, “Denetim sırasında hizmet katımızdaki birimlerimiz, Borsamız tarafından tasarlanan uyarı afişleri, mesafe kuralları için konulan şeritler, dezenfektan makinelerini titizlikle incelenmiş, personelimizin ve üyelerimizin mesafe kurallarına uyup uymadıklarını yerinde gözlemlemiştir. Yapılan değerlendirme sonucunda, kriterlere uygunluğumuz tespit edilerek, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazandık” şeklinde konuştu.

TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesini, TSE İl Müdürü Nilay Keyvan’dan alan Gündüzalp, şu şekilde konuştu, “Önce sağlık prensibinden hareketle, alınması gereken tüm önlemlerimizi aldık ve Batı Akdeniz Bölgesinde, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesini alan ilk Ticaret Borsası olduk. Bu konuda emeği geçen personelimize teşekkür ediyorum. Belgemizin, ilimize, üyelerimize, kurumlarımıza, meslek odası ve sivil toplum kuruluşlarına rol model  olmasını temenni ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.”