ManşetBORSA’DA YENİ BAŞKAN: Ömer Faruk Gündüzalp

2 sene ago

Burdur kamuoyunda sonucu büyük bir merakla beklenen, 15 Nisan 2018 Pazar günü üç adaylı yarışa, rekabete sahne olan Burdur Ticaret Borsası (BTB) Meclis seçimini Ömer Faruk Gündüzalp’in listesi kazandı.

Üç aday; Yılmaz Başar’ın beyaz, Baki Varol’un sarı, Ömer Faruk Günüdüzalp’in ise mavi liste ile katıldığı Burdur Ticaret Borsası Meclis seçimini, Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp’in listesi kazandı. Mevcut Başkan Yılmaz Başar’ın listesi 81 oy, Baki Varol’un listesi 139 oy, Ömer Faruk Gündüzalp’in listesi ise 142 oy aldı.

Burdur’da Ülker Grubu Ak Gıda’nın yöneticisi olan, veteriner hekim, Borsa seçimine Eminoğlu Süt ve Süt Ürünleri Ltd.Şti adına katılan Ömer Faruk Günüdüzalp, kıyasıya geçen yarışta üç oy farkıyla  Ticaret Borsası’nın yeni dönemde başkanı oldu.  Burdur Ticaret Borsası’nın yeni yönetimin, meclisinin ve yönetim kurulu başkanının belirleneceği seçimde, 3 liste yeni dönemde görev almak için yarıştı. Pazar sabah saat 09.00’da başlayan oy kullanma işlemi, akşam saat 17.00’de sona erdi. İl Seçim Kurulu huzurunda yapılan sayıma sadece başkan adayları ve birer yardımcısı salona alındı.

Yapılan oylama sonucunu, bina dışarısında bekleyen üyelere, mevcut Başkan Yılmaz Başar duyurdu. Buna göre Mevcut Başkan Başkanı Yılmaz Başar’ın listesi 81 oy, Baki Varol’un listesi 139 oy, Ömer Faruk Gündüzalp’in listesi ise 142 oy alarak, Burdur Ticaret Borsası’nın yeni Meclisi oluştu.

Üç listenin ekibine gösterdikleri başarıdan dolayı teşekkür eden Ömer Faruk Gündüzalp, “İllaki galip ve mağlup olacaktı o oldu. Ama biz sabahtan kendi aramızda yaptığımız konuşmada bu seçimin mağlubu yok. Bu seçimin tek kazananı var, o da Burdur’dur. Biz hep birlikte, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da birlikte çalışacağız. Burdur için çalışacağız. Her yerde dile getiriyoruz sevdamız da, davamızda, kavgamız da Burdur’dur, Burdur’un ortak menfaatleridir. Her iki eski başkanın tecrübelerinden faydalanarak, Burdur Ticaret Borsası’nın şuanda bulunduğu konumdan bir adım daha ileriye götürmektir hedefimizdir. Hepinize teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.

Meclis  Üyeleri:

“Eminoğlu Hayvancılık Süt ve Süt Ürünleri Ltd. Şti., Çangır Tarım Hayvancılık Gıda Turizm İnşaat ve Mühendislik Hiz. Ltd. Şti., Cengiz Gürcan, S.S. Akören Tar. Kalk. Koop., Gölhisar ve Altınyayla İlçeleri Süt Üreticileri Birliği İktisadi İşletmesi, Nihat Eren, S.S. Anbarcık Köyü Tarımsal Kalkınma Koop., Burdur Yem San. Tic. A.Ş., S.S. Kağılcık Sulama Koop., Akaylar Hububat Ltd. Şti., Süleyman Candan, S.S. Gündoğdu Köyü Tar. Kalk. Koop., S.S. Bedirli Köyü Sulama Koop., Suat Atalay.”

Kodlama : SadeMedia Interactive