EkonomiManşetBorsa Başkanı Başar’dan Dağ Yolu çıkışı: “Burdur ekonomisi zarar görür!”

4 sene ago

İki komşu il Burdur ile Isparta arasında ulaşımı kısaltan halk arasında Dağ Yolu (Gelincik Yolu) gibi isimlerle son dönemlerde iki il arasındaki ilişkileri pekiştirmesi bakımından ‘Kardeşlik Yolu- Dostluk Yolu’ gibi isimlerle anılan yolun bölünmüş yola dönüştürüleceği haberi, hafta sonu Burdur’da gündeme damgasını vurdu… Burdur’da internet sitelerinde ve sosyal medyada bir anda gündemin en öne çıkan gelişmesi olan Dağ Yolu’nun duble yol’a dönüşecek olmasına en ilginç tepkiyi Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar verdi.

Başar, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda; öbu yatırımın ne kadar öncelik taşıdığına ve 14 km. daha yol kısalacak argümanına sert tepki koydu. Yolun kısalmasınını Burdur ekonomisinin olumsuz etkileyeceğinin altını çizen Başar, facebook’ta “Bölünmüş yol 14 km’ye düşecekmiş kına yakın” ifadeleri ile tepkisini dile getirdi.

Hafta sonu internet sitelerinde ve sosyal medyada yaptığı yorumlarla tepkisini sürdüren Borsa Başkanı Başar “Biz ekonomiyi canlandırmaya çalıştıkça baltalayanlar var. Madem böyle; bağlasınlar o zaman bizi Isparta’ya (!)” ifadelerini kullandı.

“ÜNİVERSİTE’NİN 7 KİLOMETRE OLDUĞU YERDE, ISPARTA’NIN 14 KİLOMETREYE DÜŞMESİ YANLIŞ!”

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile Burdur arasındaki mesafenin yaklaşık 7 kilometre civarında olduğuna dikkat çeken BTB Başkanı Başar, Burdur -Isparta arasındaki mesafenin 14 kilometreye düşürülmesinin Burdur’a zarar vereceğini öne sürdü.

“SONUNA KADAR KARŞIYIM”

Başkan Başar, “Biz bu durumu yıllardır anlatmaya çalışıyoruz. Burdur’un gelişimi adına bir şeyler yapıyoruz. Ama bu konuda hiç kimse gelip de bize destek olmuyor. Artık bu yol haberinden sonra ben tepkimi açık ve net şekilde ortaya koyuyorum. İsteyen bu konuda benim yanımda yer alır, isteyen almaz. Ben Burdur’un menfaatleri adına bu duruma sonuna kadar karşı çıkıyorum” diye konuştu.

DAĞ YOLU ÖNCELİKLİ BİR YATIRIM DEĞİL, BURDUR’un BAŞKA ACİL YOL YATIRIMLARINA İHTİYACI VAR

Başar’ın yol meselesinde dikkat çektiği en önemli nokta; Dağ Yolu’nun ne kadar öncelikli olduğu…

Borsa Başkanı Yılmaz Başar, bölgede sürekli tamiratlarla düzeltilmeye çalışılan Çeltikçi yolunun durumu ortada iken, Fethiye yolunun Burdur’un batı koridoru ile bağlantısını sağlayan yolların daha acil yapılması gerekirken, Senir-Kılıç yolu gündeme alınması lazım iken, işleyen bir Dağ Yolu’nu duble (bölünmüş) yol programına hem de altı ay gibi kısa sürede alınmak istenmesini sorguladığını vurguluyor, yol yatırımlarında daha öncelikli işlerin olduğunu savunuyor…

 

 

 

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive